Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ośrodek do rehabilitacji kręgosłupa

Ośrodek do rehabilitacji kręgosłupa

Witam wszystkich
Mam 40 lat
Od dłuższego czasu zmagam się z okresowymi objawami *drętwienia* rąk
lekkimi dolegliwościami bólowymi,nauczyłam się z tym funkcjonować,jednak...............
Od roku owe objawy znacznie się nasiliły więc we własnym zakresie wykonałam badanie CT i MR kręgosłupa.

Oto wyniki


CT odc szyjnego

C4/C5- drobna centralna przepuklina krążka z impresją na worek oponowy.Zwężenie kanału kręgowego w wymiarze strzałkowym 12mm.


C5/C6- Obniżenie wysokości krążka m-kręgowego,duże centralno-prawoboczne uwypuklenie krążka m-kręgowego z uciskiem na worek oponowy,delikatną impresją na korzenie nerwowe.
Stenoza kanału kręgowego wymiar strzałkowy 10mm.
Dodatkowy ucisk na struktury wewnątrz kanałowe spowodowany przez osteofity tylnych krawędzi trzonów kręgów.
Dyskogenne i kostne zwężenie otworów m-kręgowych.




MR odc szyjnego


Rozluźnienie aparatu więzadłowego ze zniesieniem fizjologicznej lordozy szyjnej.
Osteofity na krawędziach trzonów kręgów.
Tarcze międzykręgowe na poziomach C4/C5 oraz C5/C6
o obniżonej intensywności sygnału.

Na poziomie C4/C5 centralna protruzja tarczy międzykręgowej z kompresją przestrzeni płynowej worka oponowego.

Na poziomie C5/C6 centralno-prawoboczna protruzja tarczy mię- dzykręgowej z asymetrycznym uciskiem na struktury worka oponowego,uciskiem na prawy nerw rdzeniowy oraz z wyraźnym ograniczeniem prawego otworu międzykręgowego.

Na poziomie C7/Th1 torbielka około-korzeniowa wielkości 7mm w lewym otworze międzykręgowym,oraz mniejsza w prawym otworze.

Morfologia sygnału rdzenia prawidłowa.

MR odc piersiowego


Fizjologiczna kifoza piersiowa zachowana.
Osteofity na krawędziach trzonów kręgów.

Na poziomie Th3/Th4 oraz Th4/Th5 szerokopodstawne protruzje tarczy międzykręgowej z redukcją przestrzeni buforowej worka oponowego.
Morfologia sygnału prawidłowa.




MR odc lędźwiowego

Fizjologiczna lordoza zachowana.
Osteofity trzonów kręgów.
Na poziomie L4/L5-szerokopodstawna protruzja tarczy międzykręgowej z redukcją przestrzeni buforowej worka oponowego z obustronnym ograniczeniem otworów międzykręgowych.

Na poziomie L5/S1 centralno-lewoboczna protruzja tarczy między-kręgowej z cechami pęknięcia pierścienia włóknistego,która powoduje asymetryczną redukcję przestrzeni buforowej worka oraz ograniczenie lewego otworu międzykręgowego.

Na poziomie S2/S3 po stronie lewej torbiel około-korzeniowa 16x8mm.

Neurochirurg zaleca operację,jednak nie daje gwarancji na 100% poprawę,zatem bardzo chciałabym jeszcze spróbować rehabilitacji i ewentualnie jeżeli to nie da poprawy-operacja.
Może ktoś z Państwa wie,był i może polecić jakiś ośrodek? turnus rehabilitacyjny? bardzo proszę o sugestie.
Może sanatorium?,ale też nie mam pojęcia gdzie najlepiej zajmą się rehabilitacją kręgosłupa.

Serdecznie pozdrawiam
Anna

Anna 2013-01-31, 10:53

Witam serdecznie. Najbezpieczniej udać się do prywatnego gabinetu medycyny manualnej, terapii manualnej lub osteopatii. Tam się zajmą odpowiednio.

lukson 2013-01-31, 23:54

Hmmm gdzie w Lublinie znaleźć taki gabinet?

Anna 2013-02-01, 15:59

W Warszawie polecam Ci gabinety Fizjo Med Poland

tadeusz 2013-02-03, 18:32

Dziękuję za odpowiedź,jednak dojazdy do Wa-wy (być może konieczność codziennych wizyt) są pewnym utrudnieniem.

Anna 2013-02-05, 22:15

Zadzwoń do nich może Ci kogoś polecą w Lublinie.Są bardzo życzliwi.

tadeusz 2013-02-06, 16:44

Ja również miewam duże doligliwości, mi pomaga pobyt w ośrodku dwa tygodnie intensywnych masaży i zabiegów i długi czas mam spokój. Mam wybrany ośrodek i mogę go polecić z całą pewnością stronka do niego http://www.osrodek-aga.pl/ ja wykupuje sobie pakiet usprawniania narządu ruch rewelacja.

Julita 2013-02-11, 09:47