Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Osłabione czucie opuszki palca u nogi

Osłabione czucie opuszki palca u nogi

Mam następujący problem. Otóż z prawej strony opuszka palucha u prawej nogi mam słabe czucie. Czasem rano kiedy wstanę, to czuję takie jakby kolki w tym miejscu. Byłem na badaniach usg dopplera żył konczyn dolnych, które wyszło dobrze. Jedynie co mi dolega to zwyrodnienia kręgosłupa oraz hemilumbalizacja w odcinku lędźwiowym. 2 neurologów nie potrafiło mi odpowiedzieć na pytanie od czego to może być, a lekarz który robił usg stwierdził, że być może to jest coś do czego będę się musiał przyzwyczaić.

XM 2010-08-10, 01:53

Zaburzenie czucia w tej okolicy może pochodzić z uszkodzenia korzenia nerwowego L5, jednak wówczas zaburzenia czucia występowałyby również w innych okolicach kończyny dolnej. Można skonsultować się z neurologiem pod kątem dyskopatii. Jednak takie zaburzenia czucia mogą raczej wynikać ze zmian miejscowych (uraz tej okolicy?).

neuron 2010-08-10, 16:08

Dość często miewam problemy z wrastającym paznokciem. Czy to może być tym spowodowane? Czy jest jakaś szansa, że to czucie powróci czy już tak będzie?

XM 2010-08-10, 16:19