Forum neurologiczne » Neurologia » Opis badania TK

Opis badania TK

Witam,
Mam 29 lat, chorowala na zapalenie ucha wewnetrznego i mi mialam zawroty glowy, wiec moj laryngolog skierowal mnie na badanie TK (twierdzac, ze to tylko dla swietego spokoju, w tym wieku na pewno nic mi nie jest),
dzis odebralam wyniki TK z kontrastem. Szukam informacji co moze oznaczac opis, i przyznam sie szczerze, ze zaczynam panikowac.
Dokladny opis badania-
Badanie przeprowadzono przed i po dozylnym podaniu 40ml srodka kontrastowego niejonowego, wykonujac warsty grubosci 2,5 i 5 mm w plaszczyznach poprzecznych.
W prawym placie potylicznym, przysrodkowo od rogu potylicznego komory bocznej widoczny jest niewielki (6x3mm) obszar obnizenia densyjnosci - odcinkowo poszerzona bruzda? zmiana malacyjna?
Poza tym gestosc tkankowa substancji bialej i szarej prawidlowa. Uklad komorowy nadnamiotowy prawidlowej wielkosci, symetryczny, nieprzemieszczony. Struktury tylnojamowe i komora IV bez zmian. Nie stwierdzono obszarow nieprawidlowego gromoadzenia srodka kontratowego. W obrebie czesci kostnych zmian nie uwidoczniono.

Co to moze oznaczac?
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam,
Monika

Monika 2016-08-01, 14:59