Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Operacja torbieli pajęczynówki powodującej padaczkę

Operacja torbieli pajęczynówki powodującej padaczkę

Mój chłopak ma torbiel pajęczynówki. Kilka razy dostał przy mnie ataku padaczki. Niedotlenienie mózgu spowodowało brak kontaktu z otoczeniem, zaciskanie języka i utratę przytomności. Czy operacja mu pomoże? Czy objawy znikną na zawsze? Co powinien zrobić?


Klaudynka 2011-02-17, 18:52

Jeśli ustalono związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy padaczką a torbielą pajęczynówki prawdopodobnie leczenie będzie właśnie operacyjne. Decyzję podejmuje się indywidualnie na podstawie wszystkich dostępnych informacji o pacjencie. Operacje neurochirurgiczne obarczone są dużym ryzykiem stąd zawsze należy brać pod uwagę dobro pacjenta.

neuron 2011-02-17, 22:51

Moj syn miał trepanacje w wieku 7 lat z powodu duzej cysty na osrodku mowy w mózgu. Mialo to zapobiec padaczce, ktora przed operacją częso występowała. Przez 19 lat nic się nie działo, od r.2000 zaczęly pojawiac się napady a teraz syn ma 35 lat i epi jest co miesiąc, po 4 napady jeden za drugim, ciężkie. Nie wiem skąd się biorą, bo w obrazie CT i rezonansu oraz EEG nic wielkiego się nie dzieje. Ma zmienione leki i tez na nic. Nie wiem, czy znajdzie się ktoś mądry, kto mi da odpowiedź, jak to zatrzymac i jaka jest przyczyna?

EWA 2011-12-04, 21:53

Przyczyn może być wiele, czasami jest to wynik niedotlenienia okołoporodowego, urazów, przebytych operacji. Nie znam szczegółów związanych z obecnością tej torbieli, ona też może odpowiadać za padaczkę. W przypadku Pani syna, konieczna jest hospitalizacja i dostowanie leków pod kontrolą. Może się okazać także ze to padaczka lekooporna.

neuron 2012-01-06, 11:25