Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Omdlenia przy jamkach malacyjnych w głowie jądra ogoniastego i nad rogiem potylicznym

Omdlenia przy jamkach malacyjnych w głowie jądra ogoniastego i nad rogiem potylicznym

Witam, w wyniku występowania objawów takich jak: omdlenia (bez utraty przytomności) połaczone z parastezją (drętwienie kończyn) łącznie z silnym skurczowym bólem brzucha zlecono wykonanie mi rezonansu magnetycznego. Nie wspominam o tym co wskazalo na prawidlowości *bez zmian* natomiast nie jasne dla mnie jest zdanie:
* pojedyncze, drobne jamki malacyjne widoczne po stronie prawej w głowie jądra ogoniastego oraz nad rogiem potylicznym prawej komory bocznej*














Gosia 2011-03-28, 21:01

Zmiany malacyjne to zmiany charakteryzujące się rozmiękaniem oraz rozpadem martwych tkanek (tkanki mózgowej) wskutek działania enzymów wydzielanych przez prawidłowe komórki otaczające. Przyczyną są urazy lub wynikają z udaru. Wynik tak czy inaczej należy skonsultować z neurologiem osobiście.

neuron 2011-03-28, 23:24

Tak zrobię dziękuję* chociaz ja mam dopiero 24 lata i jaki uraz? albo tym bardziej nie miałam na pewno udaru* tak czy inaczej trezba to skonsultować z neurologiem do którego się wybieram

Gosia 2011-03-28, 23:43

I jak? Gosia jestem Twoją imienniczką, mam także zmiane malacyjną w skroni.

Goha 2015-07-13, 12:39