Forum neurologiczne » Neurologia » Ognisko podwyższonego sygnału nadnamiotowo po stronie prawej na wysokości wyspy w obrębie podkorowej istoty białej

Ognisko podwyższonego sygnału nadnamiotowo po stronie prawej na wysokości wyspy w obrębie podkorowej istoty białej

Nie dawno miałam badanie kontrolne, rezonans magnetyczny czy ktoś może mi powiedzieć co oznaczają te wyniki? Bo wizytę u neurologa mam dopiero za trzy miesiące . Nadnamiotowo po stronie prawej na wysokości wyspy w obrębie podkorowej istoty białej drobne ognisko podwyższonego sygnału wielkości 3mm. W prawej półkuli móżdżku obecny klinowaty nieregularny obszar podwyższonego sygnału w sekwencji T2, hypointensywny w T1 i FLAIR, nie stwierdza się wzmocnienia pokontrastowego wyżej opisanej zmiany, ani ograniczenia przepływu w sekwencji DWI. Poza tym intensywność sygfnałów z istoty białej i szarej mózgu oraz struktur tynojamowych prawidłowa. Ciało modzelowate prawidłowe.Układ komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony, nieposzerzony, symetryczny.
Koimora IV prawidłowa.Po dożylnym podaniu środka kontrastowego w lewym płacie ciemieniowym widoczne dyskretne pasmo nieprawidłowego wzmocnienia dochodzące do kory mózgu- obraz w pierwszej kolejności odpowiada żylnej malformacji rozwojowej (DVA).Wnioski: Pojedyńcza zmiana neurodegeneracyjna w okolicy prawej wyspy. Blizna poniedokrwienna w prawej półkuli móżdżku o stacjonarnym obrazie w porównaniu z badaniem poprzednim.Żylna malformacja rozwojowa w lewym płacie ciemieniowym.

Kasia 2012-04-13, 10:19

Opisano zmiany niedokrwienne, ale powstałe już wcześniej, czyli nie są one świeże. Do rozważenia czynniki ryzyka i ewentualna profilaktyka p/udarowa. Malformacja żylna do oceny przez neurologa, jednak zwykle takich zmian się nie leczy.

neuron 2012-04-15, 12:02