Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Ognisko o gęstości płynu mózgowo-rdzeniowego 6mm w TK

Ognisko o gęstości płynu mózgowo-rdzeniowego 6mm w TK

Proszę o interpretacje wyniku z TK

Badanie TK mózgowia wykonane z kontrastem niskoosmolarnym.
Wynik :
Ognisko o gęstości płynu rdzeniowo- mózgowego wielkości 6mm zlokalizowane do tyłu i do dołu od jądra soczewkowatego prawego istoty białej - w pierwszym rzędzie odpowiadające przestrzeni okołonaczyniowej Virchowa Robina.
Zalecono także wykonać MR.

Prawie codziennie boli mnie głowa, w nocy mam paraliże przysenne, mam też drętwienia kończyn i astygmatyzm lewego oka, który ostatnimi czasy mocno się pogłębił (do tego stopnia, że widzenie oka wynosi 20%)

czy te objawy mogą sugerować SM ?

Tella 2011-08-15, 22:28

Jeśli chodzi o zmianę opisaną w pierwszej części wyniku to jest ona przetrwała i nie powinna powodować większych dolegliwości klinicznych.
Paraliże przysenne nie są większą patologią. Występują w większości u ludzi zdrowych.
Drętwienia kończyn mogą wynikać ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, chorób ośrodkowego układu nerwowego, chorób internistycznych.
Bóle głowy także mają wiele przyczyn.
Niestety na podstawie tych informacji nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej. Raczej nie jest to SM, ale więcej będzie można powiedzieć po MR.

neuron 2011-08-16, 22:30