Forum neurologiczne » Neurologia » Ogniska wysokiego sygnału w obrębie istoty białej okolic ciemieniowych

Ogniska wysokiego sygnału w obrębie istoty białej okolic ciemieniowych

W obrębie istoty białej okolic ciemieniowych obustronnie widoczne są pojedyńcze słabo odgraniczone ogniska wysokiego sygnału w sekw. T2 i FLAIR niewidoczne w T1.
Kilka zmian o podobnych charakterze widocznych jest wokół rogów potylicznych komór bocznych- obraz niecharakterystyczny - zmiany degeneracyjne/ demielizacyjne.
Konieczna weryfikacja w badaniu kontrolnym.
Poza tym obraz tkanki mózgowej oraz przestrzeni płynowych w badaniu MR bez widocznych zmian patologicznych.














Maria 2011-04-14, 22:33

Mogę prosić o wytłumaczenie wyniku rezonansu?:)

*W obrazach o długich TR słabo zarysowuje się hiperintensywne strefy zokalizowane okołokomorowo najwyrażniej w okolicach ciemieniowych. Ponadto w prawej ok.cxołowo ciemieniowej uwidoczniło się drobne hiperintensywne ognisko wielkości 2-3mm.obraz odpowiada niespecyficznym nieznacznym zmianom deienilizacyjnym. Wskazana dalsza kontola w aparacie wysokopolowym.
Pozatym sygnał istoty szarej i białej mózgowia w normie, bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. ciało modzelowate struktury tylnojamowe bez patologicznych sygnałów. Układ komorowy prawidołowej szerokosci.Przestrzeń podpajęczynówkowa prawidłowej szerokości. Wyrażniej uwidoczniła się owalna zmiana wielkości 10x6mm położona w przyleganiu do blaszki zewnętrznej kości czołowej w prawej ok.nadoczodołowej. Zmiana cechuje się wysokim sygnałem we wsystkich sekwencjach co przemawia za jej tluszczową zawartością. W jej otoczeniu ą nieregularne zagęszczenia w obrębie tkanki podskórnej- zmiany bliznowate?*

To cały opis rezonansu. Chciałabym się dowiedziec czy te zmiany mągą sugerować alzhaimera? Ponieważ obie moje babacie go mają...
Mam 22 lata

Monika 2013-04-30, 10:31