Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Ogniska o podwyższonym sygnale w istocie białej okołokomorowej i strefie podkorowej

Ogniska o podwyższonym sygnale w istocie białej okołokomorowej i strefie podkorowej

Mam 36 lat, jestem nauczycielem.Od ok.roku mam trudności z koncetracją uwagi, pamięcią, nazywaniem przedmiotów,
werbalizacją myśli. Nauczyłam się funkcjonować, chociaż nauczycielowi taka ułomność nie ułatwia pracy.Neurolog stwierdził przemęczenie i przepracowanie.Psychiatra zapisał depakine chrono i skirował na MR. Dziś odebrałam wynik.Nie wiem,co myśleć i co robić dalej.
Wynik MR:
- dość liczne ogniska o podwyższonym sygnale w istocie białej okołokomorowej oraz strefie podkorowej-zmiany demielinizacyjne?naczyniopochodne?
-drobny zanik korowo-podkorowy z poszerzeniem przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych
-pozostałe-bez zmian
-badanie bez kontrasu

Jadwiga 2011-05-31, 16:33

Niewielkim zanikiem nie należy się przejmować, występuje on wraz z wiekiem. Co do licznych ognisk demielinizacyjnych lub naczyniowych to należy wykluczyć czynniki ryzyka, które wskazywałyby na przyczyny naczyniopochodne (miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca). Wymagana jest dalsza diagnostyka, także radzę wynik osobiście skonsultować z neurologiem.

neuron 2011-06-02, 17:05