Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Odcinkowo poszerzone rowki sklepistości mózgu

Odcinkowo poszerzone rowki sklepistości mózgu

Witam was serdecznie.Trafiem na oddział szpitalny z powodu zawrotów głowy.Zrobiono mi TK głowy bez środka cieniującego.Oto jego wynik.

Badanie jednofazowe:
-Struktury mózgowia bez zmian ogniskowych.
-Układ komorowy w normie.
-Odcinkowo poszerzone rowki sklepistosci-zaniki
-Kości podstawy i sklepienia czaszki bez zmian patologicznych.

Chciałem zapytać co to znaczy: Odcinkowo poszerzone rowki sklepistosci-zaniki? Czy to coś groźnego? I skąd wiadomo, że to zanika, a nie rosnie? Pozdrawiam.

Bartek25 2012-04-26, 15:32

Zaniki widać w obrazie CT głowy, różnią się one od rozrostu. Także bez obaw. Zawroty głowy mają najpewniej podłoże laryngologiczne.

neuron 2012-04-26, 20:13

Co ma pan na mysli piszac *laryngologiczne*? Bo byłem niedawno u laryngologa na badaniach medycyny pracy , płukano mi uszy i nic wiecej nie stwierdzono poza lekkim odchyleniem w prawym uchu na badaniu audimetrycznym i mowino, ze to od błędnika pewnie ale to nie groznego i dano mi zdolnosc. Wiec uszy odpadają na tym etapie...co to może byc, ze mam zawroty głowy? Cisnienie i serce mam zdrowe.

Bartek25 2012-04-27, 18:12

Przyczyną właśnie mogą być choroby błędnika, co wykazało badanie audiometryczne. Można stosować leki takie jak Betaserc.

neuron 2012-05-01, 09:55