Forum neurologiczne » Neurologia » OCENA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

OCENA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

Na skierowaniu na MR napisane – obustronna rwa kulszowa, ognisko osteoklerotyczne trzonu Th12. Stan po rececji tarczyce z powodu raka.

Czy poniższy opis Rezonansu potwierdza to (rwę kulszową i ogniosko osteosklerotyczne) czy tez nie? I czy jakaś z tych zmian, które wyszły w MR może choć w niewielkim stopniu mieć podłoże nowotworowe? Doszło do tego że czynności takie jak, chodzenie, stanie, leżenie, siedzenie sprawiają mi trudność i niesamowity ból. Ból ten czuje juz nie tylko na całości plecow ale i na nogach, palce niesamowicie bolą, uczucie jakby poparzone, pieką itd.

Fizjologiczna kifoza kregosłupa piersiowego zachowana.
Wielopoziomowo uwidoczniono cechy częściowej dehydratacji krążka międzykręgowego, poza tym na poziomie Th 12 – L1 widoczne niewielkie obniżenie wysokości krążka, obecność szerokołukowej protruzji na ok. 2mm z modelowanie worka oponowego, zwężeniem otworów międzykręgowych obustronnie, zmniejszeniem przedniej rezerwy płynowej pajeczynówki. Cech kolizji korzeniowej nie uwidoczniono. Dodatkowo obecność dość rozległej przedniej przepukliny krążka międzykręgowego, rozległych zmian zwyrodnieniowych wtwórczych na przednich krawędziach trzonów, nierówych i sklerotycznych obrysów blaszek granicznych na tym poziomie/zmiany zwyrodnieniowe/.
W zakresie otworów międzykręgowych obustronnie na poziomie Th7-Th8 widoczne torbiele okołokorzeniowe o średnicy ok. 7mm po stronie prawej i około 4mm po stronie lewej.

Na tylnych krawędzich trzonów obecność niewielkich zmian zwyrodnieniowych.
Wielopoziomowo obecność zmian zwyrodnieniowych w stawach międzykręgowych.
Wysokość trzonów zachowana. W zakresie trzonu Th6 widoczna wysepka stłuszczenia o średnicy ok. 6mm.
Rdzeń kręgowy o prawidłowym sygnale.
Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w zakresie normy.

Wnioski: zmiany dyskopatyczne i zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego.

Justyna 2017-11-30, 17:39