Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Obniżona wysokość i wysunięcie dysku L5-S1

Obniżona wysokość i wysunięcie dysku L5-S1

Witam.
Miałam stłuczkę samochodową miesiąc temu.Rezonans Magnetyczny wykazał:

Lędźwiowy odcinek kręgosłupa:
Ustawienie w prostej linii jest nietknięte.Stożek rdzeniowy jest nienaruszony.L5/S1 wysokość dysku jest obniżona,jest tam ogniskowe prawo centro-boczne wysunięcie dysku rozciągające się do bocznego wgłębienia i dysk przylega do prawego S1 nerwu korzenia.Brak zwężenia otworów kręgowych,pozostałe dyski lędźwiowe są nienaruszone.
(objawy:silny ból w krzyżu,wszystko z prawej strony:ból nogi, pośladka,drętwienie nogi,palący ból uda z przodu,uczucie zimnych palców u stopy,problem z poruszaniem się,bardzo silny ból)

Odcinek szyjny kręgosłupa:
Utrata normalnego zgięcia szyi może sugerować stopień paroksyzmu.Kręgi wskazują powrót do normy tak samo jak rdzeń kręgowy.Znaczące wybrzuszenie dysków są widoczne na C 03/04 i C 05/06.
C3 C4 ma centralne wybrzuszenie dysku,które nieco zwęża prawy otwór wyjściowy.Zespól korzeniowy byłby możliwy.
C5 C6 ma centralne wybrzuszenie dysku,minimalnie spłaszczający prawy przedni aspekt kręgosłupa i zwężający prawy otwór wyjściowy.Zespół korzeniowy możliwy.
(objawy:ruch głową w przód,tył i na boki ból szyi aż do łopatki prawej i uczucie jakby za krótkich ścięgien,ból ramienia,drętwienie,mrowienie prawej ręki az do palców dość silne i bardzo częste,uczucie zimnej dłoni,wieczne zmęczenie ręki)

Mam pytanie czy to coś poważnego jest,czy da się to wyleczyć i jak długo może utrzymywać się taki stan (zaraz minie miesiąc od stłuczki) a ja jestem wiecznie zmęczona,obolała,jednego dnia ból i drętwienie jest bardzo silne ,drugiego trochę lżejsze i tak cały czas.Wizytę do neurologa mam dopiero pod koniec stycznia 2013,obecnie chodzę do fizjoterapeuty,czy to dobrze?

Z góry dziękuję za odpowiedź i jakieś rady
Pozdrawiam

Dorota 2012-12-21, 19:24