Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Objawy uboczne po Topamax

Objawy uboczne po Topamax

Z powodu podejrzenia padaczki, zażywam topamax w małej dawce 2x75mg, wcześniej brałam depakine, ale ona mi nie służyła ze względu na objawy uboczne-wypadanie włosów, tycie, zaburzenia miesiączkowania, z którymi męczę się do dziś, bo wywołały inne problemy, zmieniono mi właśnie na topamax, ale jednak on też powoduje u mnie skutki uboczne- zmęczenie, mrowienie nóg, chudniecie do tego już się przyzwyczaiłam, ale ostatnio doszły jeszcze problemy z pamięcią, jakaś dezorientacja,poszłam w odwiedziny do szpitala i przez godzinę szukałam oddziału, to fakt,ze on był dziwnie rozlokowany na parterze i pierwszym piętrze, ale ja nie pomyślałam, żeby zapytać kompetentną osobę, dopiero po godzinie, jak już byłam zmęczona zła i zrezygnowana, albo nie mogę się odnaleźć w sklepie, który znam, w którym nic nie przestawiaja, dopiero po jakimś czasie mam przebłysk gdzie co jest, albo wkładam coś do torebki za chwile zapominam,pani ekspedientka dała mi karte a ja się upominam,bo zapomniałam,że do torebki włożyłam, trzeba przepraszać,a ja miałam dobra pamieć. Teraz źle się z tym czuje, nie jest tak, że do domu nie trafię,ale nie jest jak dawniej. W pracy na szczeście jakoś jeszcze daje radę, ale ciągle się boję, że coś zawalę i mam spowolnione myślenie. Czasem mam problem z napisaniem wyrazu,nawet zdarzyło mi się to przy szefie, który stał obok, wytłumaczyłam się, że mam jakieś zaćmienie, zrozumiał, ale ja się głupio poczułam. Nie wiem co robić? Czy to minie? Choć ja już biore te leki jakiś czas, no może nie tak długo, ale jakieś 2 miesiące już tak. Czy są jakieś leki p/padaczkowe, co nie powoduja żadnych objawow ubocznych? Czy przyzwyczaić się do tych? czy zmniejszenie dawki coś da? Wiem, że nie powinam tak pisać, ale czym ryzykuję jeśli nie będę się leczyć i będę mieć ataki? One są rzadko, ja mam je nocą, ale to są napady uogólnione. Rezonans głowy i eeg są prawidłowe.

T.K. 2011-07-10, 22:27

Lek może powodować zaburzenia pamięci czy spowolnienie psychoruchowe. To co mogę poradzić to ponowną zmianę leku. Oczywiście są jeszcze inne leki przeciwpadaczkowe np. lamotrygina. Ważne jest leczenie, ale także komfort życia.

neuron 2011-07-11, 22:21