Forum neurologiczne » Neurologia » Niedorozwój robaka móżdżku po prawej stronie

Niedorozwój robaka móżdżku po prawej stronie

Witam!
Dzisiaj odebrałam wyniki rezonansu głowy T1, T2 i T2 Flair bez i z kontrastem . Trochę mnie martwi to, co napisano. A mianowicie: niedorozwój robaka móżdżku po prawej stronie, torbiel tylnego dołu czaszki też po prawej i jak mi się wydaje dość spora - 8x34x12mm. Poza tym od strony piramidy kości skroniowej prawej w obręb zbiornika mostowo-móżdżkowego wpukla się struktura o niskim sygnale we wszystkich sekwencjach o wym. 7x6x7,5mm. Lokalizuje się powyżej nerwu VII, bocznie do nerwu V i nie ulega wzmocnieniu kontrastowemu.
Proszę o pomoc w interpretacji.
Pozdrawiam

Marysia S. 2012-03-20, 16:13

Nie napisała Pani jakie występują objawy i co było powodem wykonania MR. Proponuję osobiście zgłosić się do neurologa. Niedorozwój robaka jest zmianą występującą od urodzenia. Co do reszty konieczna ocena.

neuron 2012-03-22, 22:06

Dziękuję za odpowiedź. ;)
Bóle głowy teraz już praktycznie ciągłe - kiedyś myślałam(dzięki lekarzom), że to skoki ciśnienia do 120/80, bo z reguły mam niższe... Pojawiają się też częściej zawroty głowy, czego kiedyś nie było tak wiele. Nie jest to wynikiem jakiegokolwiek urazu - jeśli nie liczyć kilku guzów w dzieciństwie.

Marysia S. 2012-03-23, 09:22