Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Nawrót zespołu cieśni kanału nadgarstka

Nawrót zespołu cieśni kanału nadgarstka

Witam,

mam 23 lata i w styczniu badanie EMG stwierdził u mnie zespół cieśni kanału nadgarstka w lekkim stop2n2iu.

Odbyłem miesięczną rehabilitację - 5 dni w tygodniu - laserem, krioterapią i magnesem.

Po miesiącu sytuacja z rękami wyglądała tak samo - z samego rana odczucie słabości i drętwienie i ból, gdy obciążałem rękę jakąkolwiek pracą, poza podstawowymi czynnościami.

Gdy fizjoterapia nie dała efektów poszedłem do akupunkturzysty i jestem w trakcie serii zabiegów.

Piszę tutaj ponieważ, zauważyłem, że mam uczucie ucisku, napięcia i palenia w przedramieniu na jego górnej płaszczyźnie, na całym odcinku między nadgarstkiem a łokciem. Najmocniej bliżej nadgarstka.

W opisach zespołu cieśni nie ma nic o przedramieniu. Jednocześnie przez ten palący mnie rejon idą ścięgna i unerwienie. Czy to możliwe, że tam znajduje się ŹRÓDŁO ucisku??

Czuję, że ręce są coraz słabsze i czy w takim wypadku mam ich używać i ćwiczyć czy też oszczędzać i w miarę możliwości nie używać?

Rafał 2013-05-03, 06:38