Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Nasilająca się nerwowość przy zaniku ciemienia

Nasilająca się nerwowość przy zaniku ciemienia

Kilka lat temu u mojej Mamy podczas pobytu w szpitalu po niewielkim wylewie stwierdzono zanik ciemienia. W pośpiechu nie spytałam się lekarza prowadzącego co to oznacza. Otrzymałam jedynie informację, iż będzie coraz gorzej... Moja Mama należy do osób impulsywnych, lecz z biegiem czasu obserwuję wzrastającą nerwowość; niekontrolowany krytycyzm i złośliwość względem innych osób, bądź zjawisk; kontrolowanie domowników; nadwrażliwość emocjonalna - negatywne odbieranie rozmów z innymi osobami w odniesieniu do własnej osoby; wahania nastrojów; chudość przy jednoczesnym zachowaniu apetytu; bóle brzucha (częste) i głowy (sporadyczne); spanie po 3-4 godziny. W wieku 18.lat miała 2. trepanacje czaszki wykonane pomyślnie. Aktualnie ma 63.lata, jest energiczną osobą, lecz zachowania te narastają. Od dwóch lat są *wykańczające* nerwowo osoby bliskie. Czy to o czym piszę może byc spowodowane zanikiem ciemienia, innym schorzeniem czy wynikają z mniej istotnych powodów?
Będę zobowiązana za odpowiedź w przedstawionej kwestii. Dziękuję.

Sylwia 2009-08-14, 12:44