Forum neurologiczne » Bóle głowy » Napięciowe bóle głowy przy zanikach korowych z poszerzeniem bruzd mózgowych

Napięciowe bóle głowy przy zanikach korowych z poszerzeniem bruzd mózgowych

Mam pytanie,mój wnuczek od około miesiąca ma napięciowe bóle głowy w rozpoznaniu szpitalnym.Teraz odebrałam jego wyniki z tomografii komputerowej.Proszę o wytłumaczenie mi o co w tym wszystkim chodzi; W badaniu TK przeglądowym mózgowia widoczne są zaniki korowe,z pszerzeniem bruzd mózgowych i przymózgowych przestrzeni płynowych w okolicach czołowych i ciemieniowych na sklepistosciach półkul. Poza tym w mózgowiu i mózgoczaszce odchyleń od normy nie stwierdza się. Niwielkie pogrubienie tkanek miekkich lewej zatoki szczekowej; Bardzo sie denerwuje że to coś poważnego....

Krystyna 2011-06-21, 10:45

Należy ustalić przyczynę zaników korowych. Wszystko zależy ile lat ma wnuczek, ale wychodzi na to, że zanik ten jest nieproporcjonalny dla wieku. Rozumiem, że badanie TK wykonano bez kontrastu, zatem należy rozważyć badanie z kontrastem lub rezonans. Zmiany w zatoce szczękowej do dalszej decyzji laryngologa, wskazują na przewlekły stan zapalny zatok.

neuron 2011-06-23, 12:12