Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Napady słonego smaku

Napady słonego smaku

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc.W grudniu zgłosiłam się do lekarza ogólnego z nietypową sprawą - napadami słonego smaku, jeszcze tego samego dnia załatwił mi wizytę u neurologa, ten zalecił wykonanie badania EEG oraz TK, na podstawie wyników tych badań zdiagnozowano padaczke. Włączono mi lek - Lamotrix 50 mg - wtedy zaczęły się ataki - zaczyna się od zawrotow głowy, zaburzenia koordynacji ruchowej, zaburzenia wzroku, mowy, dretwieniu kończyn, końcowy efekt to niedowład całego ciała - jak mnie poloza tak leze, dodam że nie mrugam powiekami i patrzę się w jeden punkt, prawa powieka jest opuszczona, cały czas jestem świadoma, od stycznia miałam 4 ataki - ostatni był najsilniejszy i najdłuższy trwał 3 godziny. wszystkie ataki miały miejsce podczasz miesiaczki.lekarze rozkładają ręce a ja jestem przerażona, sama wychowuję dwójkę dzieci i muszę być sprawna.Błagam o pomoc.

Judyta 2012-05-20, 00:09

Leczenie, które Pani stosuje może być niewystarczające, należy stosować jeszcze Depakine Chrono w odpowiednich dawkach, zaczynając od mniejszych i stopniowo je zwiększając.

neuron 2012-05-20, 09:06

Dokładnie dawka 50mg lamotryginy nie jest dawka terapeutyczna ktore miesci sie w zakresie 200-400.jest to lek ktory jak wiem z doswiadczenia nie ma skutkow ubocznych wiec nie ma sie co martwic.ja przy niskiej wadze(50kg)biore 200lamotryginy i 1500 depakiny i zYJE:)

O. 2012-06-09, 08:08