Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Napady lękowe, zawroty głowy i napięcie w okolicy oczodołów

Napady lękowe, zawroty głowy i napięcie w okolicy oczodołów

Witam. Mam 35 lat od ponad roku mam napady lekowe. Z tego powod bralam Zoloft jednak po odstawieniu leki wrocily. Ostani bardzo silny atak trwajacy kilka dni mialm tydzien temu. Bylam u lekarza ktory zapisal mi Zoloft a przy okazji pobral krew morfologia, biochemia wlacznie z hormonam tarczycy, magnez zelazo... jedyne odchylenie od normy dotyczy wit D . Mam duzy jej brak. Wyniki uspokoily mnie ale juz kilka godz pozniej zaczelo mi sie krecic w glowie. Ok 2 lata temu mialam rowniez zawroty ale trwaly one kilka kilkanascie minut, pojawily sie kilka razy na dzien. Lekarz laryngolog stwierdzil ze to wina otolitow zlecil mi cwiczenia. Potem zawroty ustapily. Teraz jednak zawroty trwaja dluzej kilkadziesiat min do kilku godzin. Wraz z nimi pojawia sie napiecie w okolicy oczodolow, skroni lub z tylu glowy. To napiecie nie wystepuje caly czas, ale bywa tez tak ze mam to napiecie a nie mam zawrotow. W pierwszych dwuch dniach miala takze nudnosci ktore byly jeenak krotkotrwale, kilkusekundowe, do tego ucisk w klatce piersiowej jakby kamien pod mostkiem i scisniety zoladek, chociaz odczowalam apetyt nie moglam za wiele zjesc. Po pierwszym dniu poszlam na noc do pracy. Nie przeszkodzilo mi to pracowac, jednak nad ranem znow ucisk w okolicy oczu i tak jaby niewyraznie widzenie. Myslalam ze to tylko zmeczenie ale w nast dniu bylo podobnie juz bez zaburzen widzenia i bez nudnosci.. Zawroty i momentami napiecie. W nocy spie w miare normalnie. Nie mam zadnych dolegliwosci. Zawroty pojawiaja sie w ciagu dnia i sa niezalezne od polozenia ciala, ruchy glowa nie nasilaja ani nie zwmniejszaja dolegliwosc. Nie zmniejsza ich tez zamkniecie oczu. Jedynie patrzenie w dal na otwartej przestrzeni minimalnie pomaga. Wirowanie ma charakter kolysania w glowie. Nie trace rownowagi i moge normalnie wykonywac rozne czynnosi. Zrenice normalnie reaguja na swiatlo, proba palec - nos jest w porzadku. Nie mam innychh dolegliwosci i zaburzen. Moglabym isc do lekarza ale prawde mowiac wstydze sie mojej choroby. Moja lekarka nigdy nie dala mi odczucze ze ma doczynienia z hipohondrykiem jednak ja sama wolalabym jej dac od siebie odpoczac. Bardziej potrzebuje odp na pytanie czy te objawt sa niepokojace czy raczej mog sugerowac
nerwice lekawo. Wtedy bez paniki odczekam kilkanascie dni zanim odwiedze moja pania dr. Zoloftu nie zaczelam jeszcze brac. Badania kardiologiczne sa w w porzadku. Nie biare zadnych lekow.

Malgorzata 2013-02-03, 21:06