Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Naczyniak trzonu th2

Naczyniak trzonu th2

W 2008 roku zaszlam w ciążę mając 22 lata, przed zajściem w ciążę ważyłam ok.65 kg przy wzroście 177, w 8 miesiącu ciąży moja waga wzrosła do ok 90 kg. W ostatnim trymestrze ciąży zaczęłam odczówać drętwienie nóg, zgłosiłam się do szpitala, zrobiono mi badania pod kątem neurologicznym i okazało się że mam naczyniaka trzonu th2, zrobiono mi cesarskie cięcie w znieczuleniu ogólnym z tego względu że znieczulenie dolędźwiowe mogłoby nie być skuteczne, po tygodniu czasu od porodu zrobiono mi operację polegającą na wypełnieniu 1/3 naczyniaka cementem medycznym. Dlatego wypełnienie nie było w całości dlatego, że zabieg był wykonywany *na żywca* po podaniu leków przeciwbólowych i znieczuleniu miejscowym. Od operacji minęło 2.5 roku, i mam pytanie czy powinnam się zgłosić na dalsze wypełnienie naczyniaka czy zostawić tak jak jest? Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

Ania 2011-07-22, 22:44

Wszystko zależy jakie wówczas rozmiary miał naczyniak, jakie objawy występują obecnie. Można udać się na badania kontrolne. Myślę, że kolejny zabieg nie będzie konieczny, ale jedynie obserwacja.

neuron 2011-07-24, 10:30

W jakim zspitalu miałaś ten zabieg na naczyniaka i jaki neurochirurg cie operował. Bo ja też mam naczyniak i szukam neurochirurgia od tych spraw.Prosze odpisz.

Ela 2011-07-24, 14:25

Ja byłam operowana w łodzi w WAM a operował mnie dr Krzysztof Zapałowicz.

Ania 2011-07-27, 13:41

Aniu a jak się czujesz po operacji naczyniaka.Czy dr Zapałowicz jest dobry od spraw naczyniaków w kręgosupie.Wiesz może coś na ten temat.Jak byś mogła to odpisz.Bo ja mam naczyniaka w odcinku piersiowym Th10. I szukam lekarza od tych spraw.

Ela 2011-07-27, 15:28

Leżąc w szpitalu pewna pielęgniarka powiedziała mi że nie mogłam trafić na lepszego lekaża od kręgosłupa,a naczyniakami się interesuje. Obecnie jestem z nim w stałym kontakcie tel. bo zdecydowałam sie iść na drugą operację. osobiście polecam dr Zapałowicza.

A po operacji czuje się dobrze, a jakie Ty masz objawy, boli Cię coś? Odpisz proszę.

Ania 2011-07-27, 20:48

Tam gdzie mam naczyniaka w nasadzie łuku Th10 mnie boli.Niewiem czy to boli od naczyniaka czy od zwyrodnienia.Mnie piecze czasami po lewej stronie i raz po prawej stronie.A tam gdzie mam naczyniak to tak sie czuje jakby mnie kłuło.Jak u ciebie był wykonywany zabieg werteboplastyki zalany cementem czy inną metodą.Jak długo leżałaś w szpitalu.Ja nieraz muszę sie położyć w ciagu dnia bo mnie boli..Może wiesz po jakim czasie można iść do pracy po takim zabiegu..A co jaki czas robisz rezonans magnetyczny.A czemu zdecydowałaś sie na drugą operacje.Jak masz kontakt do dr zapałowicza to mogła bys mi podać.Jak długo sie czeka na wizytę do niego .Przepraszam że tyle pytań ale szukam lekarza od naczyniaków.Życzę to zdrówka.

Aniu a ty skąd jesteś.Odpisz

Ela 2011-07-27, 22:09

W szpitalu leżałam tydzień czasu. nie wiem po jakim czasie możesz wrócić do pracy,ja dochodziłam do siebie dlugo, bo długo przechodziło mi drętwienie nóg.rezonansu nie robiłam od dnia operacji, na operację zdecydowałam się dlatego bo boję się żeby moja sytuacja się nie powtórzyła, na wizytę do doktora czeka się ok 2 tygodnie, wizyta u niego kosztuje 100 zł.telefon :601-424-717. Przyjmuje w Łodzi. Mój naczyniak był zalany cementem w 1/3 części.A Ty też musisz robić operację?

Ja jestem z Rączek , to jest wieś koło Włoszczowy w woj. Świętokrzyskim, a Ty?

Ania 2011-07-27, 22:18

Ja byłem u neurochirurga i powiedział mi że bym musiała tego naczyniaka zalać cementem.U tego neurochirurga co byłam to przyjmuje wkaliszu.Ale nie jestem do niego przekonana.Właśnie myśle o o dr.Zapałowiczu żeby był dobry..Jestem z Wrześni wielkopolska.A ty jaka operacje bedziesz miała robioną Na naczyniaka czy inną.A musisz mieć tą operacje.Dolega coś ci.

To ile masz do łodzi km.Ten neurochirurg z kalisza powiedział mi że igła by musieli wstrzyknąć mi cement zalać tego naczyniaka.Ja mam odcinek piersiowy.Powiedział mi że w szpitalu bym była 2 dni.

Ela 2011-07-27, 23:02

Ja do Łodzi mam ok 100 -120 km. Będę miała operację na tego naczyniaka. Obecnie nic mi nie dolega ale chcę zrobić tą operację bo chcemy z mężem starać się o drugie dziecko i nie chcę żebym znowu przechodziła to co z pierwszym dzieckiem. Ja podałam Ci nr do Zapałowicza na komurkę ale on przyjmuje w przychodni Puls-Med i nr tam to: 042-633-32-75 tam dzwonisz i się umawiasz na wizytę.

Ania 2011-07-28, 10:00

A zabieg miałaś na NFZ czy prywatnie. Może wiesz jak sie dlugo czeka na zabieg u pana dr Zapałowicza.

Ela 2011-07-28, 12:18

Miałam na NFZ. A jak długo się czeka to nie wem. Ale pewnie się dowiesz jak umówisz się do dr na wizytę. Gdybyś umawiała się na wizytę to pamiętaj zabrać swoje badania.

Ania 2011-07-28, 12:43

Ja właśnie teraz sie zapisałam do dr Zapałowicza na wizyte na 29 sierpnia.Dziekuje za numer telefonu.

Ela 2011-07-28, 14:54

No to super. trochę odległy ten termin ale warto.

Ania 2011-07-28, 22:21

Tyle czasu szukałam od tych spraw lekarza to ten miesiac poczekam.Życze tobie zdrówka.

Ela 2011-07-29, 14:55

Strona: 1  2 | 3 |