Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Na poziomie C4/C5 tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych

Na poziomie C4/C5 tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych

Badanie MRI:*Na poziomie C4/C5 tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych w otworach międzykręgowych. Stan po stabilizacji kręgosłupa szyjnego na poziomie C5/C6-ocena światła kanału utrudniona ze względu na artefakty. Całkowite zniesienie rezerwy płynowej przed brzuszną powierzchnią rdzenia z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych.* Co mi grozi? Czy powinna poddać się operacji? Czy jest ona niezbędna?. dodam że miałam operowany poziom C5/C6 dwa razy.Minęło już 7 lat ale nasiliły się bóle glowy, piski, szumy w uszach, źle słyszę, drętwieją mi palce, nie mam chwytności w dłoniach.rzeczy mi wypadają z rąk,tak jakbym nie miała siły w rękach. Pozdrawiam.

Renata 2011-11-25, 20:21

Na tym poziomie C5-6 nadal występuje ucisk na worek oponowy i korzenie nerwowe, a także ucisk na poziomie C4-5. Nie wiem jak z reoperacją w Pani sytuacji. Na pewno jest to do rozważenia. Warto udać się do polecanego w Pani okolicy ośrodka, na konsultację do neurochirurga.

neuron 2011-11-29, 09:38