Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Migreny z aurą oczną, czerwienica prawdziwa i ubytek w polu widzenia

Migreny z aurą oczną, czerwienica prawdziwa i ubytek w polu widzenia

Witam,
Opisze w podpunktach, zeby bylo czytelnie (nie posiadam polskich znakow, wiec z gory przepraszam):
1. Lipiec 2003 rozpoczecie atakow migren z aura oczna (srednio raz na 4-5 miesiecy po 2 godziny)
2. Maj 2004 rozpoznanie czerwienicy prawdziwej (przez wiele lat w zasadzie do dnia dzisiejszego nie dzieje sie nic)
3. Marzec 2012 zauwazylem maly ubytek (w obu oczach w lewym, dolnym kwadrancie)
4. Kwiecien 2012 problem z interpetacja widzianego obrazu (niemoznosc widzenia calosci przedmiotu, jedynie szczegolow)
5. W lipcu postanowilem zglosic sie do lekarza, ktory skierowal mnie do szpitala w gdansku, aby wykonac badania; rezonans, TK, dno oczu, pole widzenia, przedmiotowe badania neurologiczne wykazaly idiopatyczne nadcisnienie wewnatrzczaszkowe (pogrubione nerwy wzrokowe w pochewkach). Po kilkudniowej diagnozie zalecono Diuramid 2x/doba. Po dwoch tygodniach po braku poprawy dostalem drugie skierowanie do innego szpitala w Gdansku. Stwierdzono niewykorzystany potencjal leczenia i zwiekszono dawke do 6x/doba Diuramidu. W miedzyczasie po wiekszosci badan (wlaczajac naklucie ledzwiowe) zalecono Solu-Medrol przez 5 dni w kroplowce. Po odwodnieniu pojawila sie zakrzepica zyl w mozgu i nastepstwem byl udar krwotoczny w lewej polkuli ciemieniowej. Po kilku dniach po wlaczeniu lekow antykoagulacyjnych sytuacja ruchowo-czuciowa wrocila w pelni do normy.
6. Po 2-miesiecznym pobycie na oddziale neurologii zostalem wypisany. Tydzien pozniej tj. na poczatku pazdziernika zauwazylem ubytek z lewej strony pola widzenia (ok. 20 stopni od srodkowej osi, widziany dwoma oczami). Dodatkowo w prawej czesci pola widzenia zauwazylem szara plame, ktora pojawiala sie w momencie poruszania horyzontalnie glowa.
7. W styczniu 2013 zglosilem sie szpitala w Gdansku, aby sie przebadac. Tarcze nerwu wzrokowego obrzekniete, w prawym oku tarcza uniesiona (lecz nieznacznie). Zalecono badania pola widzenia, angiografie fluorosceinowa, OCT, dno, wszystkie przedmiotowe badania okulistyczne oraz neurologiczne, ktore wyszly bez odchylen. Najpierw wlaczono metypred, oraz hexanal retard a nastepnie Solu-Medrol w dawce 1g przez 3 dni. Pomocniczo Canvinton Forte. Bez poprawy. Po kilku dniach po wykonaniu rezonansu ponownie stwierdzono cechy idiopatycznego nadcisnienie wewnatrz czaszkowego i wykonano naklucie. Cisnienie pobieranego plynu lekko podwyzszone, plyn po przebadaniu czysty. INR przez kilka dni utrzymywal sie na poziomie 7-8, bez antykoagulantow. Po 4 dniach obrzek tarcz maleje, lecz ubytki do chwili obecnej sie pojawiaja.
Do dnia dzisiejszego mam juz kilka znacznych ubytkow, ktore pomalu zaczynaja mi utrudniac codzienne zycie i znowu pojawiaja sie nowe. Jestem po konsultacjach z wieloma neurologami oraz okulistami. Wydalem tysiace zlotych na badania oraz konsultacje. Aby uwiarygodnic swoje objawy dokonalem dwoch niezaleznych konsultacji psychiatrycznych, ktore sa pozytywne i stwierdzaja, ze podloze psychiczne nie ma z tym nic wspolnego. Ponadto mam 3 miejsca na ciele, ktorych nie czuje (plecy, stopa, czolo - sa to male obszary) i rowniez pojawily sie niedawno tj. miesiac temu. Nic poza tym nie odczuwam. Leki jakie przyjmuje: Hydroxycarbamid 3x500mg, Depakine Chrono 300 1x300mg, Warfin 7,5 mg/doba oraz Canvinton 10mg 3 x dziennie, leki oslonowe oraz suplementy takie jak Omega-3, luteina, ginkgo biloba. Nadmienie rowniez, ze ubytki sa widziane w obu oczach jednakowo. We wszystkich MRI jest czysto i potencjaly nerwu wzrokowego sa prawidlowe.
Jezeli znalazlby sie ktos, kto moglby mi pomoc z pewnoscia sie odwdziecze.
Pozdrawiam Szanownych Specjalistow!

Krystian 2013-02-17, 15:21