Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Lewostronny ból kręgosłupa promieniujący przez pośladek do stopy

Lewostronny ból kręgosłupa promieniujący przez pośladek do stopy

Witam
mam 43 lata, z powodu bólu kręgosłupa ( w tym lewostronny ból promieniujący przez pośladek do stopy) oraz drętwienia obu nóg ( z zachowanym czuciem) miałam wykony rezonans.
Bardzo prosiłabym o informację, czy poniższy wynik MR jest niepokojący, czy mam szansę na leczenie tylko poprzez fizjoterapię ( lub coś wtym rodzaju:-) ) - na wizytę u ortopedy musze jeszcze niestety poczekać.

L5-S1 – obniżenie wysokości krążka międzykręgowego z obniżeniem jego intensywności sygnału (cechy degeneracji), kręgozmyk przedni I-go stopnia z podejrzeniem przerwania ciągłości łuku kręgu. Okrężna wypuklina materiału krążka międzykręgowego. Zmiany powodują znaczne zmniejszenie światła zachyłków bocznych oraz otworów międzykręgowych z możliwością ucisku obustronnie korzeni nerwów L5 w otworach międzykręgowych.

L4-L5 – niewielkie obniżenie wysokości krążka międzykręgowego z obniżeniem jego intensywności sygnału, cechy degeneracji. Wyostrzenie tylno bocznych krawędzi trzonów kręgów. Okrężna obwodowa wypuklina materiału krążka międzykręgowego. Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze w stawach międzykręgowych. Zmiany powodują niewielkie spłycenie zachyłków bocznych oraz otworów międzykręgowych, bez widocznego ucisku na struktury nerwowe. Wysokość trzonów kręgów L w normie, ich intensywność sygnały w normie.

Wniski : Dyskopatia L4-L5 z kręgozmykiem przednim na poziomie L4-L5.
( badanie wykonane aparatem Achieva 3T, w obrazach T1, T2).

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Kinga 2013-07-05, 11:40

Jeżeli doszło do przerwania łuku kręgowego to lraczej leczenie operacyjne, ból w lewej nodze spowodowany jest uciskiem na korzęń l5-S1,natomiast drętwienie i parestezje zapewne powoduje spłycenie zachyłków , skontaktuj się z ffizjoterapeutą metody cyriax.
www.cyriax.pl = zakładka terapeci -szukaj swojego miasta,pozdrawiam

fizjolupus 2013-07-27, 16:12