Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Lewostronna skolioza przejścia piersiowo-lędźwiowego

Lewostronna skolioza przejścia piersiowo-lędźwiowego

Witam!Prosze o konsultacje.Tk-kanalu kregowego.Lewostronna skolioza przejscia piersiowo-ledzwiowego-szczyt skoliozy na poziomie Th12-L1.Wysokosc trzonow kregow prawidlowa.Na poziomie przestrzeni miedzykregowej L3-L4 krazek miedzykregowy obwodowo uwypuklony do okolo 5mm,dodatkowo w czesci tylnej prawobocznej obecna wypuklina krazka miedzykregowego, ktora uciska korzen wychodzacy. przestrzen miedzykregowa L4-L5 wyraznie przewezona w czesci tylno-lewobocznej.Niewielki efekt prozni. Obwodowo uwypuklony krazek miedzykregowy poza obrysy trzonow kregow do okolo 8mm,dodatkowo w czesci tylno-lewobocznej wypuklina uciskajaca korzen wychodzacy nerwu rdzeniowego. Widoczny tez ucisk worka oponowego.Zwezony kanal korzeniowy prawy bez ucisku struktur nerwowych. Zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze lewego stawu miedzykregowego na wysokosci L4 L5,delikatnie uwypuklajace sie dokanalowo bez ucisku struktur nerwowych,
.W calosci przewezona przesztrzen miedzykregowa L5 S1,efekt prozni.Obwodowo uwypuklony krazek miedzykregowy we wszystkich kierunkach powoduje ucisk korzeni zstepujacych oraz obu korzeni wychodzacych nerwow rdzeniowych.Nierownosc plytek granicznych trzonow tych kregow. W otwory miedzykregowe wpuklaja sie drobne osteofity. Pozdrawiam i dziekuje

Jozef 2010-08-27, 19:34

Dyskopatie na poziomach L4-L5 i L5-S1, jeżeli występuje niedowład kończyn lub bardzo silny zespół bólowy to warto zastanowić się na leczeniem operacyjnym. W innym wypadku pomocna może być rehabilitacja.

Tomoo 2010-09-02, 13:14

Zgadzam się z przedmówcą. Zeby nie narazac sie na leczenie operacyjne warto isc na konsultacje do rehabilitanta, ja tez chodziłem z kręgosłupem do rehabilitanta nie tylko na rehabilitacje ale tez na konsultacje związane z moim schorzeniem, bardzo mi to pomogło nie tylko fizycznie, w Gdańsku jest przyjemne Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej, nie przypisują od razu najgorszej wersji, na prawde szukają przyczyn.

Patryk 2010-11-18, 18:15