Forum neurologiczne » Urazy » Krwawa wydzielina z nosa, zaburzenia równowagi, drgania mięśni i sztywność karku

Krwawa wydzielina z nosa, zaburzenia równowagi, drgania mięśni i sztywność karku

Witam, z góry serdecznie dziękuję za poświęcony czas na udzielenie mi odpowiedzi.
Zacznę od tego, że urazu głowy doznałem ponad 2 miesiące temu był to upadek ze schodów z licznym potłuczeniem głowy, na oddział pogotowia ratunkowego zgłosiłem się następnego dnia rano gdzie wykonano mi badanie tomograficzne oraz po 3 dniowej obserwacji wypisano ze szpitala po mimo licznych niepokojących objawów tj
- krwawa wydzielina z nosa
- zaburzenia równowagi
- mimowolne drgania mięśni uda
- sztywność karku
- zaburzenia wzroku
- wysokie tętno (80/110)
Martwi mnie to, że wraz z mijającym czasem objawy nie ustawały pojawiły się silne bóle głowy, drętwienie lewej strony ciała, wyciek przezroczystego płynu z nosa, drętwienie po jakim czasie ustało jednak ból głowy(odczucie jakbym miał coś ciężkiego na głowie) oraz problemy ze wzrokiem towarzyszą mi do dzisiaj. Zgłaszając się ponownie na pogotowie odesłano mnie do lekarza rodzinnego, który z kolei skierował mnie do neurologa. Lekarz stwierdził, że odruchy bezwarunkowe są prawidłowe i przepisał mi Neorovit oraz Vicebrol. Martwię się, że podczas upadku mogło dojść do defektu pourazowego, którego nie wykryto. Czy występuje możliwość, że badanie tomograficzne zostało błędnie zinterpretowane i radiolog je opisujący pomylił się? Poniżej zamieszczam wynik badania:
TK GŁOWY WYKONANA W WARSTWACH 4mm i 6mm bez dożylnego podania środka kontrastowego, w którym nie stwierdzono nie prawidłowych ognisk, świeżej krwi w tkance mózgowej. Układ nadnamiotowy ustawiony pośrodkowo, nieposzerzony, przestrzenie płynowe przymózowe prawidłowe. Zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrze, kości podstawy i pokrywy czaszki bez zmian urazowych. Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Przemysław 2012-06-19, 09:47