Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Iluminacja świetlna w rogu pola widzenia

Iluminacja świetlna w rogu pola widzenia

Od około trzech lat mam dziwne objawy wzrokowe. Nagle zaczyna pojawiać mi się maleńkie pulsujące światełko w zewnętrznym kącie oka prawego lub lewego. Za chwilę to światełko rozszerza się w jaśniejący pulsujący wzorek ( coś w rodzaju pulsującego neonu z małymi wzorkami). Jego zasięg przebiega dokładnie w z dłuż prawego lub lewego zewnętrznego konturu oka, czyli jest to forma łuku widziana kontem oka po zewnętrznej linii. Tak jak powiedziałam jest to jakby iluminacja neonu z małymi pulsującymi wzorkami. Trwa to około pół godziny, a potem mam lekki ból głowy, coś w rodzaju ćmienia. Ból zaczyna się na wysokości łuków brwiowych a kończy się z tyłu głowy. Po zdrzemnięciu ból raczej mija. Najpierw miałam taki objaw raz w miesiącu. Po pewnym czasie w ogóle objawy ustąpiły ale ostatnio mam je codziennie. Byłam u okulisty i powiedział, że oczy mam w zupełnym porządku a to co widzę może być projekcją np. jakiś ucisków w kręgosłupie. Polecił zgłosić się do neurologa. Mnie jednak kręgosłup w ogóle nie boli i nie mam z nim żadnych problemów. Nie jest to objaw bardzo dokuczliwy ale jak wspomniałam zaczyna powtarzać się codziennie i chciałabym wiedzieć czego objawem mogą być takie dolegliwości.

Ewa 2012-08-13, 11:24

Są to objawy migreny z aurą. Warto udać się do neurologa.

neuron 2012-08-16, 13:41