Forum neurologiczne » Neurologia » Hyperintensywne ognisko przystrzałkowo w lewym płacie czołowym

Hyperintensywne ognisko przystrzałkowo w lewym płacie czołowym

Odebrałem w dniu dzisiejszym wynik RM - proszę o informacje gdyż wizytę mam dopiero 16-go listopada a mocno się denerwuję opisem.

Badanie MR mózgowia wykazuje w obrazach FLAIR przystrzałkowo w lewym płacie czołowym hyperintensywne ognisko średnicy 5,0 mm.
Ognisko to nie wykazuje ograniczonej dyfuzji i wzmocnienia kontrastowego co może odpowiadać zmianie naczyniopochodnej.
W prawej okolicy czołowej uwidoczniło się drobne, kręte naczynie żylne przebiegające od warstwy korowej w kierunku prawej komory bocznej o charakterze anomalii rozwojowej (DVA)
Danych dla efektu masy nie stwierdza się.
Prawidłowe zróżnicowanie korowo-podkorowe mózgu.
Sekwencja SWI (podatność magnetyczna) nie wykazuje pokrwotocznych depozytów hemosyderyny.
Zbiorniki kątów móżdżkowo-rdzeniowych nieuciśnięte.
Uwidocznione odcinki nerwów czaszkowych bez uchwytnych zmian morfologicznych.
Układ komorowy w normie.

Wiek 42 lata.

Dodam jeszcze objawy:
zawroty głowy, podwyższone ciśnienie ok 140/95, problemy z koncentracją, uczucie piszczenia w głowie, momentami przesuwający się obraz przy długim wpatrywaniu się w jeden punkt.
Wyniki krwi były ok
Tarczycowe i wątrobowe ok
Kreatynina 1,04
Cholesterol w normie
badanie u laryngologa nie wykazało uszkodzenia błędnika
badanie dna oka nie wykazało żadnych anomalii
ekg w normie

Wynik EEG wykazał zmiany napadowe we wszystkich badanych punktach

Dziś wykonałem USG Dopplera tętnic szyjnych i dogłownych oraz badanie USG serca...wszystko jest w normie

Mam jeszcze skierowanie do laboratorium w kierunku:
- boreliozy
- cukrzycy
- B12

Dziś już mija 8 dzień od umieszczenia postu...czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie na forum ? Czekam na ewentualne sugestie...

Maciek 2012-11-05, 16:26

Test na boreliozę wykazał:
IGM - negatywny
IGG - graniczny
dodatkowo 20 listopada wykonałem:
OB - 22 - jest podwyższone
CRP - 1,1
WR - ujemny
Glukoza - w normie
B12 - w normie
ponowna Kreatynina 0,8
RTG Płuc nie wykazało żadnych uchybień wyniki są ok
Jutro Rezonans Angio...
zawroty głowy nieco ustały - dalej piszczy w głowie i ciśnienie mam stale ok 135-139 / 88-95

w dalszym ciągu czekam na jakieś sugestie z Państwa strony

Maciek 2012-11-21, 20:13