Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dyskopatia w odcinku lędźwiowym L5-S1

Dyskopatia w odcinku lędźwiowym L5-S1

Witam.Proszę o rozwianie moich wątpliwości,i z góry dziękuje.
Mam stwierdzoną dyskopatie w odcinku lędżwiowym L5S1.Podobno mam także spina bifida w tym odcinku.Tak wyszło z prześwietlenia ,zdjęcie obejrzał ortopeda i pokazał mi to na zdjęciu.Po rezonansie nic na wyniku o tej wadzie nie pisało.To ona jest czy nie ma jej.??Zastanawia mnie to bo dlaczego na wyniku z rezonansu o tym nie napisano?Podono przeszłam chorobe schenermana bo są płaskie guzki na kręgosłupie.Mam problem ze wstaniem z łózka .ZA nim sie rozchodze to mija chwila by zacząć w miare funkcjonować.Te bóle w tym odcinku coraz bardziej mi doswiewają.Co ja mam dalej robić z tym bólem.Czy mam cierpieć tak już do końca życia?Boje sie przyszłości.

Dorota 40 lat 2011-09-25, 13:29

Rezonans magnetyczny nie ukazuje zmian kostnych, a tym jest właśnie rozszczep kręgosłupa, nie zrośnięciem się kręgów. Najlepiej udać się na rehabilitację, oczywiście nie jest to jedyna możliwość leczenia, ale operacja jest ostatecznym rozwiązaniem.

neuron 2011-09-26, 22:28

Bardzo dziękuje za odpowiedż.
Proszę mi jeszcze napisać czy te zmiany S1 i dyskopatia w tym odcinku(L5S1)to poważna sprawa?Czy to grożne jest dla zdrowia.??Na co musze uważać.??Byłam na zabiegach typu TENS i pole magnetyczne.Przestało boleć ale tylko przez dwa miesiące.
Pozdrawiam,i czekam na odpowiedż.
Napisałam zmiany S1 chodzi o rozszczep.

Dorota 40 lat 2011-09-27, 13:10