Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Drobne zmiany demielinizacyjne okołokomorowo i w rdzeniu kręgowym

Drobne zmiany demielinizacyjne okołokomorowo i w rdzeniu kręgowym

MR głowy:pojedyncze bardzo drobne obszary 1-1.5mm okołokomorowo, hiperintenstwne w obrazach T2zależnych i w sekwencji Flair-drobne zmiany demielinizacyjne? Do zróznicowania ze zmianami niedokrwiennymi.W grzbietowej części mostu na przekrojach strzałkowych w obrazie T1zależnych po iniekcji środka kontrastującego widoczny niewielki obszar o śr.ok.9mm.niejednorodnego sygnału-nie widoczny w żadnych innych przekrojachi sekwencjach-najprawdopodobniej-artefakt?w obrębie struktur wewnątrzczaszkowych nie stwierdza sie ognisk patologicznego wzmocnienia po podaniu kontrastu.Incydentalnie stwierdzono patologiczny wysokosygnałowy obszar dł.ok.10mm.w rdzeniu kręgowym na poziomie C2-C3-zmiana demielinizacyjna?-inna?

magda 2011-03-15, 11:03

Opis wyniku nie daje jednoznacznej odpowiedzi jaka jest to jednostka chorobowa. Ważną informacją są występujące objawy, całokształt stanu ogólnego. Na podstawie samego opisu nie mogę wykluczyć SM.

neuron 2011-03-15, 13:59

Zaczęło się od drętwienia rąk,brzucha,uczucia gęsiej skórki na ciele.Trwa to ponad dwa tygodnie. Od ok 2 miesięcy wyst.cos takiego,że gdy stojąc lub siedząc prosto pochylam głowę do przodu,to wyst,delikatne mrowienie zwłaszcza lewej str ciała.Drętwienie brzucha ustapiło.Pozostały jeszcze dłonie.

magda 2011-03-15, 18:26