Forum neurologiczne » Neurologia » Drobne ogniska hiperintensywne w sąsiedztwie rogów tylnych komór bocznych

Drobne ogniska hiperintensywne w sąsiedztwie rogów tylnych komór bocznych

Badanie MR głowy wykonano w sekwencji SE, FSE, (obrazy T1 - T2) oraz w sekwencji FLAIR, w płaszczyznach strzałkowych, wieńcowych i poprzecznych, przed i po podaniu środka kontrastowego. Wykonano również sekwencję DWI-EPI. Badanie MR głowy wykazuje w sąsiedztwie rogów tylnych komór bocznych obecność drobnych ognisk hiperintensywnych w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR, z dyskretną przewagą po stronie prawej. Obraz może odpowiadać drobnym zmianom naczyniopochodnym. Całkowicie nie można wykluczyć wczesnych zmian demilizacyjnych. Nie wykazano zmian w zakresie ciała modzelowatego ani w zakresie tylnego dołu czaszki. Szerokość układu komorowego oraz przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych prawidłowa. W sekwencji DWI-EPI w zakresie mózgowia nie uwidoczniono obszarów ograniczonej dyfuzji mogących odpowiadać świeżym zmianom niedokrwiennym. Po podaniu kontrastu nie wykazano cech patologicznego wzmocnienia.

Co oznacza wynik mojego MR?

Proszę o pomoc do niedzieli, w poniedziałek mam wizytę u neurologa, tak więc zależy mi na czasie.

Karolina 2011-10-14, 19:40

Takie zmiany mogą wskazywać na przyczyny naczyniopochodne. Sam wynik trudno interpretować, ważne są występujące objawy kliniczne dlatego dobrym rozwiązaniem jest konsultacja z neurologiem.

neuron 2011-10-17, 22:24

Bardzo dziękuje, jednak po wizycie u neurologa nic się nie wyjaśniło, ponieważ lekarz zupełnie nic mi nie wyjaśnił .. jedynie dostałam skierowanie za pół roku.

Karolina 2011-10-19, 15:36