Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drgania mięśni, szum w uszach i osłabienie

Drgania mięśni, szum w uszach i osłabienie

Mam następujące objawy neurologiczne. Czuję drgania mięśni, tak jakby małe niebolesne skurcze, w różnych obszarach rąk, nóg, czasem głowa - skronie i brzuch - rzadziej. Jak stoję to czuję jak pod stopami mi coś wibruje/krąży, nie jest to mocne wibrowanie/krążenie. Wcześniej było tak ze czułem to od góry bóg do dołu. Miałem odrętwiałą lewą część skóry głowy od potylicy do czoła, przy dotyku czułem ze jest odrętwiała, teraz już dużo mniej, ale jeszcze delikatnie jest. Słyszę szum w uszach, czasem się nasila. W ciągu dnia czuje się osłabiony. Budzę się nieraz z lekko ścierpniętymi nogami - stopami. Jak wstanę z łóżka to czuję kolki głównie w paluchu. Kilka razy miałem uczucie jakby mnie trochę piekły stopy. Podczas chodzenia, troche lubią mi odrętwieć palce u stóp. Zdazało się tak, że nawet metka z koszulki mi jakoś tak dziwnie uwierała, czułem takie dziwne uczucie na plecach. Odczuwam również czasem mrowienie w opuszkach palców u rąk.
RTG kręgosłupa wykazało skolioze i zwyrodnienia kręgosłupa ledzwiowego i piersiowego. Badania krwi mam dobre.

pkt 2009-11-01, 22:23

W Pana wypadku radzę jeszcze wykonać badania obrazowe głowy. Diagnostyki wymaga szum w uszach i zaburzenia czucia na skórze głowy. Zwyrodnienie kręgosłupa może być wynikiem drętwienia w obrębie kończyn.

neuron 2009-11-02, 15:06

A jakie schorzenia mogą wywoływać takie objawy?

pkt 2009-11-02, 17:35

Ja mam podobnie tez czuje jakby drganie miesni w stopie i u obu rak .
To znaczy takie wibracje odczuwam . Robiłem sobie przeswietlenie stopy i nic na nim nie wyszło .Gdzie mam zasiegnac dalszej porady ,do jakiego lekarza isc .
Prosze o pomoc .

Poranek 2010-03-24, 12:20

Najlepiej udać się do lekarza POZ, który rozważy zasadność konsultacji neurologa. Także warto wykonać badania laboratoryjne tj. jonogram, morfologia, TSH, mocznik, kreatynina, AST, ALT, wit. B12.

neuron 2012-05-15, 18:01

Mam dokładnie to samo tyle że wszystko zaczęło się od bólu kolana, następnie spuchło bez przyczyny. Podejrzewałam bolerioze gdyż w 2009 chorowałam. Zrobiłam badania i wyszło ze jest wszystko w porządku. Ale pojawiły się nowe objawy bóle w kościach i stawach, bóle mięśni, ręce ciężkie i palące tak samo jak stopy. Dostałam skierowanie. Ale kolano nie spuchnie od nerwicy a od tego wszystko się zaczęło. Z dnia na dzień było coraz gorze bo stare objawy zanikały a pojawiały się nowe. Kolejnym objawem przy nieustających drżeniach mięśni było ciągnięcie szyi i uczucie drętwienia policzka i wypchane uszy jakby kto waty mi tam nawtykał. Kolejny antybiotyk na zapalenie ucha którego nie było. Do tego doszło okropne ale też niebolesne mimowolne skurcze policzka i uczucie drętwienia. Poszłam na wizytę prywatną do neurologa tam Pani doktor od razu kazał kłaść się do szpitala z podejrzeniem POLINEROPATII panika i Stach. Mam 32 lata świat staną mi przed oczami. W szpitalu leżałam na neurologii, wykluczono POLINEUROPATIĘ, rezonans głowy ok, badania wszystkie z krwi książkowe, usg brzucha ok, rtg płuc ok, emg ok, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego-ok, eeg wyszło coś nie tak wskazując na zapalenie w mózgu. Dodam ze podczas pobytu w szpitalu drżenia z kończyn zaczęły przechodzić na pośladki, plecy i do mózgu. To było nie do zniesienia nie mogłam spać po nocach bo moje ciało nie potrafiło odpocząć tylko wciąż ,,chodziło*. Zrobili mi kolejne badanie na obecność boleriozy wyszło pozytywnie. Tak ze w szpitalu leczyli mnie na boleriozę i wirusa w mózgu. Do tego leki na uspokojenie i witaminy z grupy B. Jestem po trzech tygodniach leczenia objawy się troszkę stłumiły. Choć nadal masz uszy zatkane, i drżenia całego ciał, najgorsze jest uczucie drżenia w głowie. Moje ciało i głowa stało się bardzo niespokojne czasami ma wrażenie jakbym nerwice miała, choć jestem spokojnym człowiekiem. Nie mam powodów do nerwów i stresu sama siebie nie poznaję, ale są chwile ze czuję się normalnie i myśle że może już przejdzie. Ale kolejny dzień przynosi to samo. Proszę może ktoś potrafi nakierunkować mnie co może mi doleać. Dodam kolano mi spuchło w czerwcu i wetedy zaczął się koszmar.

Monika 2012-09-13, 13:51

Pkt, odezwij się proszę, masz diagnozę?

izkaO 2013-06-05, 13:37