Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Drętwienie kończyn i bóle gałki ocznej

Drętwienie kończyn i bóle gałki ocznej

Witam, od ponad roku uporczywie dokucza mi drętwienie kończyn. Objawia sie to skurczem, mrowieniem i drętwieniem kończyn. Ponadto odczuwam ból prawej gałki ocznej nasilający się gdy chce spojrzeć w prawo-chociaż nie jest to czesty objaw. Nadmienie, że mam wykrytego gruczolaka przysadki mózgowej i ponadto jestem osoba nie dowidzącą na prawe oko. Miałąm robione badanie MRI które w w yniku, oprócz gruczolaka wykazało w obrębie istoty białej okołokomorowej rozlane słabo odgraniczone obszary hiperintensywne bez cech wzmocnienia pokontrastowego - demienilizacyjne ?.
Czytałam na Państwa forum o SM i ze starchem stwierdzam ze częśc objawów zauważalan jest w moim przypadku. Do jakiego lekarza powinnam zgłosić sie z tym problemem?

Marta 2010-05-10, 12:46

Przede wszystkim należy zgłosić się do neurologa. Bardzo ważne jest wykonanie badań obrazowych, głównie rezonansu magnetycznego w fazie T1 i T2. Istotne znaczenie ma również badanie neurologiczne.
Na podstawie tylko zawartych tu danych nie jestem w stanie więcej pomóc.

neuron 2010-05-10, 23:54

Cześć mam na imię Piotr. Na pewno do neurologa. W zeszłym roku w październiku zaczęło się u mnie od drętwienia stóp. Przy zwykłym zawodowym życiu nie zwracałem na to uwagi. Po tygodniu i rezonansie przestałem chodzić. Przy 38 latach życia, pracy i wspaniałej rodzinie przeżyłem szok. Minęło prawie 8 miesięcy a ja dalej na zwolnieniu. Ale chodzę, czasem o lasce czasem bez. Nie wolno się poddawać. Mamy jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Pozdrawiam

Piotrek 2010-06-09, 12:30