Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Częściowa utrata pamięci przy stosowaniu Polsen

Częściowa utrata pamięci przy stosowaniu Polsen

Witam ,
moja mam lat 57 wczoraj rano wstała i zapomniala np jaki jest miesiąc albo gdzie mieszka moja siostra, miała tak do południa że pewne rzeczy jej uciekały. Dzisiaj rano wstała i też miała luki w pamięci ale sama sobie przypomniała, jednak pod wieczór sytuacja się powtórzyła. Podejżewamy że wina leży po stronie leku ( opinia lekarza rodzinnego) polsen, mama wzięła ok 10 tabletek co wieczór jedną . jednak od wczoraj juz nie wzięła ani jednej , kiedy zacząc się martwic ? kiedy ten lek powninien przestac tak działac ?
dziekuje za pomoc.

sylwia 2010-03-11, 21:38

W przypadku tego leku (Polsen, czyli zolpidem) dochodzi raczej do niepamięci następczej niż takiej jak w przypadku Pani mamy. Po zastosowaniu leku na sen, należy spać 7-8h aby zapobiec właśnie takim dolegliwościom. Najlepiej skonsultować się jeszcze z lekarzem neurologiem, szczególnie jeśli mama na coś choruje.

neuron 2010-03-14, 16:49

Ja mam z kolei takie pytanie: przyjaciel miał operację usunięcia gruczolaka przysadki, po tygodniu od operacji stracił przytomność, okazało się że został zakażony gronkowcem, był na oiomie i przytomność odzyskał dopiero po tygodniu, po powrocie do domu ze szpitala zauważono że ma pewne zaniki pamięci a czasem też dziwne skojarzenia czy urojenia, przyjmuje też całkiem sporo leków. Co to może oznaczać? Czy wszystko wróci do normy po pewnym czasie?

motylek 2010-03-14, 23:31

Aby stwierdzić czy przyjaciel wyzdrowieje należy przedstawić więcej informacji klinicznych. Nie można również wykluczyć, że objawy spowodowane są stosowanymi lekami, ale również przebytym zakażeniem. Występowanie takich dolegliwości powinno zostać zgłoszone lekarzowi prowadzącemu.

neuron 2010-03-15, 17:05

Dziekuje za odpowiedz, mama ogólnie nie choruje bierze leki na zwroty głowy . Czym mógł byc spowodowany taki nagły zanik pamięci? Mama ma niedługo wizytę u lekarza ale i tak się martwię . Dziękuje.

Sylwia 2010-03-16, 17:55

Mam pytanie ... Kolezanka miała wypadek, uderzyła mocno głową o beton i straciła przytomnośc, trafiła do szpitala , tam przytomność odzyskała ale nie pamieta nic i nikogo z wyjątkiem jednej osoby, czy to możliwe i czym to jest spowodowane.?

Karo 2010-04-22, 20:50

Przyjaciel miał wodogłowie jako powikłanie po zapaleniu opon mózgowych, które było powikłaniem zakażenia gronkowcem. W związku z wodogłowiem ma wszczepioną zastawkę komorowo-otrzewnową od około miesiąca, ale często boli go brzuch i ma uczucie jakby brzuch był spuchnięty. O czym to może świadczyć? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

alin 2010-04-26, 23:07