Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ciągle bóle głowy, zawroty głowy i pogorszenie widzenia

Ciągle bóle głowy, zawroty głowy i pogorszenie widzenia

Witam! Od ponad roku cierpię na ból głowy dotego mam zawroty.Mialam robione Tk głowy badanie nic nie wykazalo.Mialam badanie kregosłupa szyjnego i badanie MRI wykazało szerg zmian od zwyrodnienia po dyskopatie.Pozniej mialam zrobione USG tetnic szyjnych z powodu zawrotów głowy.Pierwszy wynik brzni następujaco Sciany tętnic szyjnych gładkie. Spektrum i parametry przepływu w tętnicach szyjnych wewnętrznych w granicach normy.Przepływ dogłowowy w prawej tętnicy zachowany.Lewej tętnic nie uwidoczniono.Badanie było wykonane w lipcu 2011r.Dzisiaj byłam ponownie powtórzyć badanie USG tetnic szyjnych i oto wynik Sciany tętnic szyjnych gładkie.Przepływ w tętnicach szyjnych wewnętrznych bez cech redukcji.Tetnic kręgowych nie uwidoczniono.Cechy krążenia hyperkinetycznego.W pierwszym badaniu widać było prawą tetnicę .Panie doktorze proszę informacje na temat mojego USG tętnic.Jestem w wieku 45 lat.Czy powinam pójść do lekarza i zrobić inne badania.Co to może być?Do lekarza neurologa mam termin na 30 maja .

Helena 2012-03-23, 17:49

Tak, należy skonsultować się z lekarzem, rozważyć wykonanie angio-CT głowy i szyi. Jeśli objawy są nasilone można zgłosić się na izbę przyjęć do szpitala gdzie znajduje się oddział neurologiczny i tomograf.

neuron 2012-03-27, 22:14

Panie doktorze nie moge miec wykonane angio-CT poniewaz po badaniu CT glowy gdzie mialam podany pierwszy raz kontrast wystapilo uczulenie.Jestem alergikiem.Czy istnieje jakies inne badanie w moim przypadku ?

Helena 2012-03-28, 12:38