Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Chudnięcie ręki i postępujący zanik mięśni

Chudnięcie ręki i postępujący zanik mięśni

Witam serdecznie. Mam 24lata, urodzilam 3 zdrowych dzieci. Niestety od 2 miesiecy chudnie mi lewa reka. Bylam u 4lekarzy. Zaden z nich nie postawil diagnozy lecz stwierdzali tylko, ze mam zanik miesni w rece. Zaczelo sie nieco ponizej palcow i postepuje w gore (na chwile obecna jest zanik do lokcia. Do tego dochodzi slabszy chwyt, bol. Nie doznalam zadnego urazu poza tym, ze w listopadzie 2011 mialam usunietego bliznowca na zewnetrznej stronie dloni. Czesto wypada mi z reki cos co akuratnie trzymam. Zrobilam badanie EMG, krore wykazalo, ze mam zespol ciesni nadgarstka. Owszem moze tlumaczyc bol lecz nie tlumaczy zaniku miesni. Boje sie, bo prawa reka tez chudnie ale nie boli. W rodzinie nie bylo zadnych chorob genetycznych (jedynie moj dziadek ze strony mamy mial bialaczke, a ze strony taty raka krtani). Ja sama tez nie choruje. Mam stwierdzone tylko nadreaktywnosc oskrzeli i zmniejszajaca sie tarczyce i powiekszajacego guza na niej (niegrozny) badania hormonow (TSH, FT3, FT4, PROLAKTYNA, POSIEW KRWI) sa w normie. Niewiem co robic ani myslec. Prosze o pomoc

Krysia 2012-07-29, 09:24

Wymagana jest diagnostyka w kierunku chorób mięśni. Wskazana jest biopsja mięśnia i badania, pod kątem miopatii lub dystrofii. Takim ośrodkiem jest np. IPiN w Warszawie.

neuron 2012-08-12, 14:45