Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Cechy niedorozwoju części dolnej robaka móżdźku

Cechy niedorozwoju części dolnej robaka móżdźku

Witam!!!
Bardzo proszę o interpretację wypisu ze szpitala mojej córki.
W wieku 3 lat miała przeprowadzone badanie TK głowy w związku z występowaniem w okolicy ucha naczyniaka jamnistego ( szukano w głowie innych naczyniaków- nic nie znaleziono ).
Natomiast na wypisie jest taka informacja:
,, struktury mózgu i móżdźku bez zmian ogniskowych, o niezmienionej gęstości tkanki nerwowej.
Cechy niedorozwoju części dolnej robaka móżdźku z wtórnym poszerzeniem światła zbiornika wielkiego. Szerokie światło zbiorników pajęczynówki okołosiodłowych.
Układ komorowy symetryczny, prawidłowej szerokości. Po dożylnym podaniu środka cieniującego nie uzyskano nieprawidłowego wamocnienia ze strony struktur mózgowia.

Wypisano do domu z zaleceniami opieki w poradni neurologicznej i niewiele powiedziano mi na ten temat.

Rok później podczas wizyty u neurologa Pan doktor zbadał dziecko i stwierdził ,że jest dobrze, co najwyżej w przyszłości będzie miała padaczkę...

Piszę to ponieważ dziś córka ma 7 lat i nie zauważyłam u niej żadnych niepokojących objawów rozwoju psychoruchowego.

Proszę poradzić co robić bo tak naprawdę to nie wiem jakie są objawy choroby , jakie ewentualnie wykonać jeszcze badania , czy ten ,,niedorozwój* pogłębia się z wiekiem?
Dziękuję i pozdrawiam.
Tess

Proszę o odpowiedź

Teresa 2009-10-05, 13:08

Może Pani wykonać jeszcze EEG w kierunku diagnostyki padaczki. Generalnie poza tą zmianą robaka móżdżku opis jest prawidłowy. Czy ma Pani bardziej aktualniejszy wynik badania głowy?

neuron 2009-10-05, 15:47

Nie mam innych wyników badań. Zastosuję się do sugestii badania i wykonam badanie EEG.
Czy ta zmiana robaka możdźku jest poważną zmianą?

Teresa 2009-10-05, 20:03