Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Brak poprawy stanu zdrowia po operacjach kręgosłupa szyjnego

Brak poprawy stanu zdrowia po operacjach kręgosłupa szyjnego

W dniu 24 maja miałem 1 operację: Discektomia C5/C6. Stabiizacja międzytrzonowa C5/C6 cage peek (SOLIS Stryker 5x12, następna operacja była 8 listopada: Reoperacja, usunięcie trzonu C5-C6, usunięcie klatki peek n poziomie C5/C6 odbarczenie kanału kręgowego. Stablizacja międzytrzonowa C4-C7 proteza trzonu 34 mm (PEEK) LFC, stabilizacja przednia płytką MATRIS 50 mm NOVASpine, Jestem 4 tygodnie po operacji i zaczynają się z powrotem problemy z chodzeniem, utrzymanie pozycji pionowej, chodzę o kulach, a zaczęło się to od pażdziernika 2011 roku, brak czucia do łokci, chodzenia i tzw. trzepanie nóg. Rozpoznanie choroby brzmi: Stenoza kanału kręgowego na poziomie C5-C6. Spondyloza szyjna. Przebyta operacja dyskopatii C5/C6. Mielopatia szyjna. Niedowład czterokończynowy z przewagą kończyn dolnych. Mam 62 lata.

Nadmieniam że bronię się przed wózkiem, dlatego proszę osoby z podobnym schorzeniem, czy nie mam szans na poprawę stanu zdrowia, gdyż to będzie tragedia da mnie, nie wyjdę z domu wcale już.

Ryszard08 2012-12-07, 00:36