Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle potylicy a torbiel pajęczynówki

Bóle potylicy a torbiel pajęczynówki

Witam zacznę od początku jakiś miesiąc temu zaczęła mnie boleć głowa w potylicy bolała cały dzień lecz o średniej intensywności. Na początku próbowałem leków przeciwbólowych myślałem że coś pomogą i poboli i przestanie lecz niestety nie przestała. Po 2 tygodniach dostałem skierowanie od lekarza rodzinnego na odział. Tam miałem najpierw konsultacje z Neurologiem i odrazu powiedział aby zrobić TK Głowy bez kontrastu. W TK nic nie wykazało oprócz poszerzenie zbiornika okalającego po stronie prawej najpewniej anomalia rozwojowa. Lekarz powiedział że tutaj nic nie widzi i dostałem skierowanie na oddział zakaźny tam zrobili mi punkcje z podejrzeniem zalenia opon mózgowych wynik wyszedł negatywny. Leżałem tam przez 6 dni i zostałem wypisany nic nie stwierdzono lecz głowa dalej bolała. Zdecydowałem że jeszcze spróbuje zrobić MR Zatok i jak dostałem wyniki to troszkę się przestraszyłem ponieważ w MR miałem notke dodatkowe spostrzeżenie: w widoczym fragmencie podstawy mózgu w przyśrodkowo w płacie skroniowym prawym widoczna jest struktura płynowa o średnicy 1,4 cm która łączy się ze zbornikiem okalającym-obraz może odpowiadać torbieli pajęczyniówki. Na chwilę obecną ból głowy nie ustał doszło na dodatek ból oczu oraz czasami dziwne mroczki przed oczami oraz lekkie drżenie rąk. Proszę o jakąś porade bo już nie wiem gdzie się udać ponieważ w TK głowy piszę że anomalia rozwojowa a w MR zatok że obraz może odpowiadać torbieli pajęczyniówki. Jestem w korpce ponieważ boje się że to może być groźne dla mojego życia a jakby nie było dopiero mam 24 lata.

Maciek89 2013-09-30, 20:52