Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa szyjnego, drętwienie rąk i zawroty głowy mimo rehabilitacji

Bóle kręgosłupa szyjnego, drętwienie rąk i zawroty głowy mimo rehabilitacji

Bardzo cierpie i właściwie nie wiem co robić od połowy grudnia jestem na zwolnie niu lekarskim po kilkunastu zastszykach przeciwbólowych,tabletkach blokadzie,i wiele rehabilitacjach nadl mam silne bóle kręgosłupa szyjnego drętwienie kończyn górnych,kręcenie się w głowie i lekarz mi mówi że muszę zmienić pracę bo nie mogę dżwigać. ale co dalej? robiłam badanie MR kręgosłupa szyjnego i oto wynik:zmiany dehydratacyjne krążków międzykręgowych w odcinku C2 doC6 z cechami obniżenia wysokości przestrzeni międzykręgowych. Trzony kręgówC5 I C6 z osteofitozą brzeżną oraz tylną protruzją krążka międzykręgowego C5/6 ok.2-3mm z cechami modelowania worka oponowego. Na tej wysokości obustronne zwyrodnieniowe zwężenie otworów międzykręgowych z możliwym uciskiem korzeni nerwowych.Na poziomieC6/7 w rzucie otworów międzykęgowych torbiele oponowe do 7mm. Sygnał z rdzenia kręgowego jest prawidłowy.Bardzo proszę o porade jak mam się leczyć żeby mi ulżyło, czy muszę poddać się operacji? czy są inne sposoby zwalczania bolu i powrotu do pracy mam 45lat.

misia 2011-03-21, 14:08

Moze warto zmienić ośrodek w którym wczesniej udzielano Pani pomocy rehabilitacyjnej?
Czasem warto, dla wlasnego dobra iść do prywatego gabinetu, lub częsciowo refundowanego, tak jak ten w gdansku na ulicy lendziona. Tym bardziej, że rehabilitacja już w tej chwili nie jest droga. Pozdrawiam i powodzenia

Julka 2011-03-21, 20:06

To jest zespół Arnolda Chiariego

essenza 2012-03-13, 22:06

Essenza - najgorzej jak ktoś przeczyta i dopasowuje do tego objawy. Absolutnie nie jest to zespół o którym piszesz.

DC 2013-08-07, 19:12

Witam,
chciałam zapytać czy ktoś z was próbował może metody mckenziego. Wiem, że to pytanie nieco z innej beczki, ale ja również miewam bóle kręgosłupa i koleżanka poleciła mi tę placówkę. Maja bardzo dobre opinie. Będę wdzięczna za wszelkie informację.
Pozdrawiam

Kasia 2013-08-12, 16:16