Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle głowy przy wypuklinach tarcz międzykręgowych C3-C4 do C6-C7

Bóle głowy przy wypuklinach tarcz międzykręgowych C3-C4 do C6-C7

Witam,

Od jakiegoś czasu mam bóle głowy.
Z robiłem już badanie MR głowy ale nic nie wykazało.
Teraz mam wynik MR kręgosłupa.
Czy to może być przyczyna moich dolegliwości?
Przesyłam opis :

Badanie MR kręgosłupa szyjnego, wykonano w sekwencji SE w obrazach T1, T2-zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.

Wyrównanie filiologicznej lordozy szyjnej.
Cechy dehydratacji z niewielkim obniżeniem wysokości tarcz m-kręgowych na poziomach C3/4 i C5/6.
Szerokopodstawne, koncentryczne wypukliny tarcz m-kręgowych C3/4 do C6/7 z towarzyszącymi drobnymi osteofitami na krawędziach trzonów sąsiednich kręgów.
Opisywane zmiany redukują rezerwę płynową kanału, wywołują ucisk worka oponowego oraz nieco zwężają wejścia do otworów m-kręgowych, bez wyraźnej kompresji korzeni nerwowych w pozycji badania.
Rdzeń szyjny o prawidłowej objętości i sygnale, modelowany nieco brzusznie przez wypuklinę na poziomie C3/4.
Pogranicze czaszkowo-szyjne w granicach normy w MR.

Enest 2012-02-10, 12:04

Są to cechy dyskopatii, jednak bez ucisku truktur nerwowych tak naprawdę do leczenia zachowawczego, czyli rehabilitacja i leczenie p/bólowe.

neuron 2012-02-11, 15:47

Te prrzepukliny moga powodowac bole glowy. Ucisk na rdzen c3c4, proponuje wizyte u neurochirurga!

Emil 2012-02-14, 23:20