Forum neurologiczne » Urazy » Bóle głowy i problemy z poruszaniem głową w prawą stronę po urazie

Bóle głowy i problemy z poruszaniem głową w prawą stronę po urazie

Witam!

Kilka miesięcy temu straciłam przytomność i upadłam na twarz. Rany wydawały się powierzchowne, szybko się goiły, ale od tego czasu często boli mnie głowa i mam problemy przy poruszaniu głową w prawą stronę - w pewnym momencie pojawia się opór i ból. Lekarz rehabilitacji zlecił mi RM odcinka szyjnego, ale ponieważ na wizyte trzeba długo czekać, bardzo proszę o pomoc w interpretacji opisu badania:

Niewielkie zwężenia tarcz międzykręgowych C4-C5 i C5-C6 ze zmianami dehydratacyjnymi w ich obrębie. Na poziomie C4-C5 przypośrodkowo-lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego bez istotnych zwężeń otworów międzykręgowych.Pośrodkowa protruzja krążka międzykręgowego na poziomie C5-C6 ze zwężeniem płynowej przestrzeni przedrdzeniowej. Większa pośrodkowa protruzja ze zwężeniem płynowej przestrzeni przedrdzeniowej na poziomie C6-C7. Szerokość kanału kręgowego w wymiarze strzałkowym prawidłowa. Intensywność sygnałów rdzenia kręgowego przwidłowa. Niewielkie wyostrzenia kostne na przednich i tylnych krawędziach trzonów C5, C6.

Pozdrawiam - Joanna

Joanna 2011-12-21, 16:52

Są to zmiany zwyrodnieniowe, ale nie opisano ucisku na struktury nerwowe. Rehabilitacja zatem powinna przynieść dobry rezultat. Należy już teraz zatroszczyć się o kręgosłup zanim dojdzie do postępu zmian.

neuron 2011-12-22, 17:57