Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy i blizna korowa po dawnym urazie

Bóle głowy i blizna korowa po dawnym urazie

W 2000 roku miałam robione EEG, w związku z bólami głowy.
Opis badania:
Zapis o czynności podstawowej alfa o częstotl. 9-11Hz i ampl. 60uV,wymieszanej z czynnością beta.
Na tym tle rejestrują się nieliczne rozsiane fale wolne o częstotl. 5-7Hz i ampl. tLa oraz fale o zaostrzonym rysunku o ampl.do 80uV z przewagą lewej okolicy skroniowej.
Rz- obecna
HW- nasila zmiany
Orzeczenie:
zapis z dyskretnymi zmianami o charakterze rozsianym w postaci czynności ostrej i wolnej z przewagą w lewej okolicy skroniowej.


w lutym br. miałam robioną tomografię głowy z kontrastem, w związku z zawrotami i bólami głowy.
Opis tomografii głowy:
Blizna korowa w lewym płacie ciemieniowym - prawdopodobnie blizna pourazowa.
Na poziomie zmiany widoczna jest szczelina pęknięcia w lewej kości ciemieniowej.
Poza tym nie stwierdza się nieprawidłowych ognisk ani patologicznego gromadzenia się kontrastu w tkance mózgowej.
Nie stwierdza się cech krwawienia sródczaszkowego.
Układ komorowy symetryczny, bez zniekształceń i przemieszczeń.

badanie EEG marzec 2011
opis badania:
czynność podstawowa EEG zachowana. W odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych rejestruje się fale alfa 10,7-11,2Hz o amplitudzie do 16uV i serie niskonapięciowych fal beta.
Rz obecna.
Na tym tle , w okolicach skroniowych rejestruje się niezbyt liczne, pojedyncze i w grupach fale 5-6Hz o amplitudzie zbliżonej lub nieco wyższej od czynności podstawowej.
Hw i Fs nie aktywują EEG.

Orzeczenie:
zapis o cechach nieprawidłowości w okolicach skroniowych, z przewagą strony lewej, pod postacią fal theta, na tle zachowanej czynności podstawowej.

mam 29lat, uraz głowy miałam 28lat temu czy to możliwe by po urazie z dzieciństwa została blizna widoczna teraz na tomografii?
Co oznacza blizna korowa? czy z tego może rozwinąć się padaczka?

SYLWIA 2011-04-01, 22:34

Tak, możliwy jest związek pomiędzy urazem a padaczką, szczególnie jeśli występują u Pani objawy i wymaga to leczenia. Blizna korowa to miejsce po urazie, gdzie nie znajdują się prawidłowe komórki nerwowe, ale komórki neurogleju.

neuron 2011-04-02, 17:15

Mam zawroty głowy i boli mnie lewa strona głowy, od miesiąca biorę flunarizinum, nie mogę patrzeć na szybko poruszające się przedmioty, bo od razu mam zawroty głowy i robi mi się słabo.

SYLWIA 2011-04-03, 19:18