Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy, drętwienie lewej i prawej strony twarzy

Bóle głowy, drętwienie lewej i prawej strony twarzy

Witam mam 28 lat od pewnego czasu mam bóle głowy dretwienie lewej i prawej strony twarzy w amju mialam badanie eeg z wynikiem bez zmian ale teraz w lipcu opis badania wygladał tak.....czynnosc podstawowa alfa 10,5-11hz.rz obecna.na tym tle w okolicach skroniowo-potylicznych i>p rejestruje sie pojedyncze niskonapieciowe fale ostre oraz okresowe wolne 5-7hz.ponadto 3-krotnie zarejestrowano uogolnione -z przewaga amplitudy znad lewej połkuli)1-3sekundowe wyładowania fal ostrych,wolnych 3-5hz i pojedynczych zespołów fala ostra wolna o amplitudzie do 140uv.hw bez istotnego wplywu na zapis.
wniosek:zapis nieprawidłowy o charakterze napadowym z podejrzeniem ogniska w lewej półkuli i cechami uogolniania sie zmian.
co to oznacza ??? jestem przerazona

ANNA 2012-08-13, 14:13

Należy wykonać teraz badanie obrazowe głowy, np. CT. Opis eeg wskazuje na zmianę w lewej półkuli mózgu, która jest padaczkorodna. Trudno powiedzieć co to może być za zmiana, konieczne jest badanie obrazowe.

neuron 2012-08-16, 20:33