Forum neurologiczne » Urazy » Boląca kostka bez urazu

Boląca kostka bez urazu

Witam.
Mam problem odnośnie mojej prawej kostki.
Boli mnie już od dluższego czasu ( ponad rok ). Nigdy nie mialam złamanej ani pęknietej, nie przypominam sobie też bym miala jakikolwiek uraz tej kostki, a pomimo tego od około dwoch lat boli, gdy delikatnie źle ustane na nią, gdy siedze z nogami pod pupą i akurat na tej kostce to zaraz musze zmienic pozycje badz usiasc na drugiej nodze, bo tak boli, ze nie daje rady wysiedziec chwili. Smarowałam roznymi maściami ale to nic nie pomagalo. Czasami obwiazywałam ją elestycznym bandażem, wtedy było troche lepiej. Poza bólem wyczuwam ze ta prawa kostka jest inna, jakby opuchnieta , wyczuwał jakby jakąs narośl lub zgrubienie i wyraźnie to widać.
Jaka przyczyna moze byc tej bolącej kostki? Robi się to uciążliwe. Bardzo prosilabym o jakąkolwiek poradę. Dziękuje i pozdrawiam.

Chciałam jeszcze dodać, że nie jestem ani osobą otyłą ( bo przy wzroście 168cm, waże 53kg) ani nie mam płaskostopia.

Magdalena 2012-03-24, 16:56

Bez badania trudno powiedzieć. To może być wynik ostrogi, skręcenia kostki, naderwania struktur więzadłowych. Najlepiej udać się mimo wszystko do ortopedy.

neuron 2012-03-26, 21:46

Witaj,borykałam się z podobną dolegliwością,w moim przypadku dopiero zdjęcie rtg wyjaśniło pochodzenie bólu.Na zdjęciu *wyszło*,że jestem posiadaczką dodatkowej kostki,między dwoma innymi i w specyficznych ruchach stopy ból się nasilał.Ćwiczę jogę od kilku lat i to dzięki niej dowiedziałam się o moim naddatku :-) Lekarz wykluczył ostrogę, powiedział że czasem się tak zdarza.Zalecił mi ostrożność w ćwiczeniach a najlepiej rezygnację z jogi. ja też nie mogę siedzieć na kostkach bo ból jest wtedy najbardziej dokuczliwy.Postraszył mnie, że jak będę za bardzo stopą ruszać w dużym zakresie,kość może się ułamać * i dopiero będzie ból* Pozdrawiam i proponuję wizytę u ortopedy.

Kasia 2012-06-06, 17:26