Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból z lewej strony głowy na uchem

Ból z lewej strony głowy na uchem

Witam,
Mam 22 lata. Od stycznia bieżącego roku pojawił się u mnie ból głowy nad lewym uchem, objawy wystąpiły z dnia na dzień i trwają codziennie ze słabszym lub mocniejszym nasileniem. Kiedy dotykam ręką w bolącą część głowy ból nasila się kilkakrotnie. Byłem u lekarza rodzinnego, który po zbadaniu mnie zasugerował, że może to być objawem stresu lub nadciśnienia. Jednak regularne pomiary ciśnienia były w normie. Zostałem skierowany do neurologa, który po wykonaniu podstawowych badań i zleceniu tomografii komputerowej głowy stwierdził, że nie widzi nic podejrzanego, a ból w tej części głowy może być spowodowany przez niedobór witamin. Regularne zażywanie witamin także nie dało żadnych efektów. Jeżeli może być to pomocne to na kilka dni przed wystąpieniem pierwszego bólu, podczas ruchu szczęką poczułem w pewnym momencie jakby coś mi przeskoczyło właśnie z lewej strony głowy w okolicach ucha lub nad nim.
Prosiłbym o pomoc jeśli to możliwe w postawieniu diagnozy odnośnie przyczyny bólu, gdyż jest bardzo uciążliwy, przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, a ostatnio pojawił się również podczas snu.
Pozdrawiam i proszę o pomoc

Janek 2011-08-23, 09:46

Przyczyną może być zapalenie ucha środkowego. Warto zatem zgłosić się do laryngologa. Tak jak Pan pisze, wykluczono większość potencjalnych przyczyn.

neuron 2011-08-24, 23:19

Dziękuje za poświęcony czas i poradę.

Janek 2011-08-25, 09:41