Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból łopatki a zniesienie lordozy z zaburzeniami rotacji kręgów i dyskopatii na poziomie szyjnym

Ból łopatki a zniesienie lordozy z zaburzeniami rotacji kręgów i dyskopatii na poziomie szyjnym

Witam .
Od kilku miesięcy odczuwam ból w okolicach łopatki prawej.Jest to ból stwarzający odczucie jak by mi łopatka chciała rozciąc skórę .Zdarza się też pieczenie w okolicach łopatki ale rzadko.Od czasu do czasu czuję też lekki ból(gniecenie)w okolicach piersi.Ból łopatki odczuwam przy skręcie głową w lewo i w prawo i przy pochyleniu głowy do przodu.Przy skręcie głowy w prawo odczuwam ból w całym prawym ramieniu i co ciekawe czuję też kłucie z lewej strony z boku pod żebrami.Przy ruchach barkiem ,ramieniem nie odczuwam bólu.Śpię dobrze ,w nocy nie odczuwam żadnych bóli.I rzadko boli mnie od zewnętrznej strony prawej w przedramieniu.
Zrobiłem RTG odcinka szyjnego .


Lordoza szyjna zniesiona w dolnej części.Niewielkie zaburzenia rotacji kręgów.
Obraz dyskopatii C5-C6,z wtórnymi zmianami zwyrodnieniowymi krawędzi trzonów kręgów.Cechy wczesnych zmian dyskopatycznych C4-C5.
Zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych.
Poza tym kręgosłup szyjny bez zmian radiologicznych.

Czy moje bóle mogą pochodzic od takich zmian w kręgosłupie szyjnym,zaznaczę że ból nie jest mocny ale za to męczący.I nie raz mam odczucie jak by mnie bolala cała prawa strona ciała.
Dziękuję za odpowiedz.

Tomek 2011-03-11, 10:22