Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból głowy prawostronny oraz sztywność karku i prawej ręki

Ból głowy prawostronny oraz sztywność karku i prawej ręki

Moja córa lat 19 boryka się z dziwnymi bólami głowy które najczęściej nasilają nocy.Ból trwa ok.5-20 min a w ciągu doby zdarza się ich 5-10 .Ostatnio mieliśmy trochę spokoju może 1roku ale teraz powróciły że tak powiem z podwojoną siłą.Bólowi temu towarzyszy straszny ból karku ,barku i ręki wszystko prawostronnie,po tak zwanym ataku bólu jest strasznie osłabiona.Miała robione przeróżne badania ale nic nie wiemy konkretnie,jest faszerowana lekami przeciwbólowymi coraz silniejszymi które nie zawsze pomagają.może podam parę wyników skrócie:
MR GŁOWY:po dożylnym podaniu kontrastu widoczne dwa drobne pasmowate obszary wzmocnienia jeden położony w części tylnej prawego płata czołowego,drugi w lewym,podkorowo-o wyglądzie drobnych mikronaczyniaków żylnych.
TK-gęstosć tkankowa istoty białej i szarej mózgowia prawidłowa.Układ nadnamiotowy nieposzerzony,nieprzemieszczony,symetryczny.W szyszynce i wssplotach naczyniastych widoczne zwapnienie.Komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe.Przestrzenie płynowe podpajęczynkowe prawidłowe.
RTG pogranicza czaszkowo-szyjnego-przestrzenie między kręgowe C5-C6,C6-C7 wąskie,podejrzenie hipoplazji krążków międzykręgowych.Oś kręgosłupa zachowana.Ząb obrotnika poniżej linii Mc Gregora i Chamberlayna.
EEG badanie wykonano w czuwaniu.Czynność podstawowa złożona jest z rytmu alfa9-10Hz o amplitudzie do 80uV.RZ obecna.Na tle,z przewagą w okolicach skroniowych,ze zmienną przewagą w półkulach,wyrażniejszą po stronie poj. i w grupach fale theta,poj fale o zaostrzonym rysunku i niewyrożniające się amplitudzie.HW i FSbez wpływu na zapis.Zapis na pograniczu norny dla wieku.
Panie doktorze czy może coś pan wywnioskować na podstawie tych badań,pokierować nas dalej w sprawie leczenia.Widzę jak córka cierpi i to jest dla mnie najgorsze że nie potrafię jej pomóc.Ile może jeść tabletek .Obecnie stosuje xefo rapid 8 mg 1-0-1 ,dicloberl retard 1-0-0
konsultacje okulistyczna,psychiatryczna,psychologiczna,ortopedyczna,laryngologiczna bez zaleceń.
Córka nie ma problemów w nauce mimo tych strasznych bóli jest bardzo dobra uczennica obecnie klasy maturalnej.Ale jak tu się uczyć jak boli.Pozdrawiam Joanna mama Ani

Joanna 2010-11-05, 11:18

Objawy mogą być spowodowane: 1. Migrena, 2, napadowe połowicze bóle głowy. Leczenie p/bólowe raczej jest nieskuteczne. Czasami dobre wyniki uzyskuje się po Indometacynie ( przerwanie napadu), w profilaktyce napadów czasami stosuje się leki przeciwpadaczkwe

Tomoo 2010-12-02, 14:08

Mam tak samo tylko z lewej strony byłam już też w szpitalu z tym jak chcesz to napisz do mnie to ci powiem jakie miałam diagnozy

Marzena 2011-01-04, 11:14