Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból głowy, nudności i senność po uderzeniu

Ból głowy, nudności i senność po uderzeniu

Niecałe 4 dni temu uderzyłem się mocno w głowę na zjeżdżalni, strasznie bolała mnie głowa i miałem nudności, do tego niesamowicie chciało mi się spać, przespałem cały dzień po powrocie do domu, cały następny dzień i udałem się do lekarza, tam zostałem skierowany do neurologa z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu a ten z kolei skierował mnie pilnie na tomografię komputerową głowy. Jako że jest to pilne, TK będę miał dopiero za 15 dni. Z wszystkich objawów jakie miałem został tylko ból głowy który z dnia na dzień jest inny, ale w ogóle nie ustępuje, raz jakby mnie parzyło a raz jakby mi ktoś jeździł lodem po głowie. Czy to może być coś poważniejszego??

Paweł 2012-06-13, 12:35

Bóle głowy są jednymi z częściej zdarzających się objawów. Należałoby więc mieć choć fundamentalną wiedzę na temat przyczyn ich tworzenia się. Zapewne w największym stopniu zwykłym źródłem tego typu dokuczliwości jest stres i napięcie uczuciowe. Bóle głowy wywołane takimi elementami psychologicznymi nazywamy mianem napięciowych. Zazwyczaj bóle takiego typu trwają długo, ich nasilenie jest raczej umiarkowane, częstokroć zaledwie w formie delikatnego *ćmienia* w głowie. Kolejną przyczyną są napady migreny. Migrenowe bóle głowy na ogół są silne, występują w bardziej skonkretyzowanej pozycji. Tego wariantu bóle głowy mogą ale nie muszą zostać poprzedzone tak zwaną aurą, inaczej oznakami zapowiadającymi (zaburzenia widzenia, mrowienia, dziwne samopoczucie i inne charakterystyczne dolegliwości). Niekiedy bóle głowy mogą zapowiadać dużo groźniejsze schorzenie mózgowia, jakim jest nowotwór mózgu. Rosnący w zamkniętej przestrzeni, jaką stanowi jama czaszki, nowotwór kieruje do wzrostu tak zwanego ciśnienia śródczaszkowego. Demonstruje się to głównie właśnie bólami głowy, jakie charakteryzują się kolejnym wzrastaniem w perspektywnie tygodni, nasilają się przeważnie nad ranem i wybudzają człowieka ze snu. Należałoby również wspomnieć tu o tak zwanych klasterowych bólach głowy. Ich powód nie jest do końca odgadnięta, a elementami inicjującymi mogą być przeróżne impulsy zewnętrzne, na przykład bardzo silne światło słoneczne. Bóle te są bardzo mocne i kiepsko odpowiadają na klasyczne lekarstwa przeciwbólowe.
Wiele na ów temat przyczyn bólu głowy możesz przeczytać na tej stronie
Należałoby tym samym posiadać chociaż podstawową informację w tym problemie i być zorientowanym które bóle głowy muszą nas alarmować a które nie.

SELO 2012-06-28, 16:32

SELO! Chłopak podał jasną przyczynę i rodzaj bólu.
I oczekuje jasnej odpowiedzi.
Co ty mu tu kszanisz? Encyklopedię przepisałeś i cwaniaczysz czy co...

Też Paweł 2012-08-01, 00:16