Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból głowy i przejęzyczenia

Ból głowy i przejęzyczenia

Witam.
W styczniu 2012r.zaczęły się prawie codzienne bóle lewej skroni,oka i czoła też po lewej stronie.Ból kłujący i kilkusekundowyByłam na wizycie u neurologa,który skierował mnie na TK głowy.Tomografię miałam robioną w maju 2012r i wyszła ok-nie ma żadnych zmian.Od września bóle znowu wróciły.Neurolog po wywiadzie stwierdził neuralgię nerwu trójdzielnego.Za pisano Tegretol 200CR-głowa boli sporadycznie.Od jakiś 2 miesięcy zauważyłam,że w mowie potocznej popełniam przejęzyczenia(np.zamieniam samogłoski w wyrazie)- nie występuje to codziennie.Bardzo boję się,że to coś poważnego.czy wykonać kolejne CT??Neurolog nie widzie takiej potrzeby.Proszę o radę.Z góry dziękuję.

Sajda79 2013-01-17, 18:13

Ja bym zrobiła kontrolną tomografię ,gdyż przejęzyczenia świadczą o jakiś zmianach w płacie skroniowym, lepiej więc sprawdzić czy nie dzieje się tam nic poważnego

Joanna 2013-01-17, 21:31

Dziękuję.Chyba będę musiała zmienić neurologa,bo ten cały czas upiera się,że nie ma sensu robić kolejnego TK po niecałych 8 miesiącach.Stwierdził,że on nie zauważył przejęzyczeń.Fakt-występuję bardzo rzadko i raczej w chwilach stresowych.Neurolog oświadczył również,że moje objawy mają podłoże nerwicowe i zalecił wizytę o psycholpga lub psychiatry.Sama już nie wiem,co mam robić...

Sajda79 2013-01-18, 13:01

Proszę zrobić rezonans (nie tomograf) głowy- jest o wiele dokładniejszy, o sile co najmniej 1,5T.

Ola 2013-01-18, 14:52

Dziękuję za rady.Pozdrawiam.

Sajda79 2013-01-18, 20:08