Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Ataki sztywnienia, wywracania oczami i ślinotoku

Ataki sztywnienia, wywracania oczami i ślinotoku

Zdarzyło mi się to już trzy razy, ale w ciągu 3 lat, w odstępach rok i prawie 2 lata.
Napad trwa kilka minut - ja nic nie pamiętam, mąż mi mówi, że sztywnieję, oczy wywracają mi się i ślina mi leci przez zaciśnięte zęby. Później jestem rozbita, ale może bardziej wystraszona - nie wiem.
Zawsze jest tak samo - przed albo tuż na początku urlopu, rano, po prysznicu (ale nie lubię gorącego więc nie osłabia mnie to). Dwa razy wieczór przed piłam alkohol, ale przed drugim atakiem nie piłam nic. Nie były to oszałamiające ilości - dwie lampki wina.
Po pierwszym razie zrobiono mi RM, EEG i EKG - nic nie wykazały. Mieszkam w UK i tutaj neurolog zalecił mi po drugim razie zacząć brać leki przeciwnapadowe, ale odmówiłam, bo powiedział, że może to wpłynąć w przyszłości na choroby genetyczne dzieci (których jeszcze nie mam), mam 33 lata.
Ale najbardziej irytujące jest to, że nie wiem co to jest. Tym razem lekarz łaskawie wysłał mnie na badanie krwi, ale chcą mi wcisnąć leki za wszelką cenę - ale przecież nie wiedzą co to jest, a jeśli napady mam tak rzadko, jakie jest prawdopodobieństwo, że trafią we właściwe?
Szczerze mówiąc, boję się.
Pozdrawiam

Agnieszka 2012-08-09, 20:43

Bardzo prawdobodobne , że to co Pani ma to padaczka , i musi Pani w koncu zacząć leczenie , bo napady dzięki lekom można ograniczyc do minimum . co chodzi o dzieci , to , to jest pod stałą kontrolą lekarza , dzieci nie muszą byc chore , jedynie mogą być nosicielami , co nie wpływa źle na ich życie . Sama mam padaczkę i to nie jest najlepsze uczucie , nie pamięta się nic i jest się osłabionym . czym wcześniejsze leczenie tym lepiej dla Pani , i Pani otoczenia .
pozdrawiam .

Roksana 2012-08-11, 21:11

Muj maz od 3 lat leczy sie na padaczke pourazowa.przez caly rok bylo wszystko w porzadku ale wczoraj nagle rece zaczely sie trzasc takjakby stracil rozum poszedl spac nastapily wymioty ipraktycznie bylo z nim 0 kontaktu ciezko oddychal i kaszlal a rano poszedl do pracy taki otepialy i trzesly sie rece czy to tez padaczka prosze o odpowiedz

ania 2012-08-23, 14:33